Seaboard Rise to rozwinięcie Seaboard Grand, który ze względu na wysoką cenę nie odniósł sukcesu. Nowy kontroler firmy Roli jest przystępny cenowo. Instrument oferuje pełną funkcjonalność poprzednika. Dodatkowo znajdziemy tu usprawnienia, które wpływają na większy komfort gry. Urządzenie pozwala w unikalny sposób odgrywać dźwięki. To w sensie stylu gry rodzaj połączenia syntezatora, z gitarą elektryczną.

Nowość to dotykowy panel, umieszczony po lewej stronie urządzenia. Od teraz możemy dowolnie konfigurować ustawienia siły nacisku czy brzmienie. Roli zmodyfikowało klawiaturę, która w większym stopniu nawiązuje do tradycyjnego syntezatora.

Pusta przestrzeń nad klawiaturą urządzenia, działa niczym nacisk na klawisze. Kontroler wyposażono w moduł Bluetooth, który umożliwia na bezprzewodową integrację z zewnętrznymi urządzeniami czy komputerem. Muzyczny gadżet jest dostępny w przedsprzedaży. Cena to 799,99 Euro. Seaboard Rise firmy Roli trafi do nabywców w październiku. W zestawie znajdzie się syntezator Equator.