Nokia, znany i ceniony producent telefonów komórkowych (ale nie tylko, Nokia swego czasu produkowała także bardzo dobre telewizory), zaprezentowała dziś najnowszy model opatrzony numerem 3720.

Telefon ten śmiało możemy nazwać mianem komórkowego twardziela. Telefon ten, jako pierwszy telefon komórkowy, posiada tak dobrze zabezpieczoną elektronikę i wnętrze, że przyznano mu oznaczenie ochronności IP54. Oznaczenie takie przyznawane jest urządzeniom elektrycznym i elektronicznym. Pierwsza cyfra to stopień ochrony przed zapyleniem, druga - stopień odporności na wodę. Takie parametry ochrony posiadają urządzenia narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne. Nie musisz się już obawiać, możesz teraz śmiało zakopać swój telefon na plaży w piasku. Poza tym jest

Telefon zaprojektowano jako sprzęt mający służyć w trudnych warunkach. Posiada wytrzymałą baterię o pojemności 1050 mAh. Telefon ma wbudowany aparat o rozdzielczości 2 Mpix. Obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 8 GB. W zestawie znajduje się karta pamięci z preinstalowaną aplikacją Nokia Maps.

Model będzie dostępny jeszcze w lecie tego roku. Planowana cena netto to 125 €.