Rozmrażanie w minutę, ostrzeganie o wzroście temperatury, a nawet zdalna kontrola ustawień – wachlarz możliwości współczesnych lodówek robi naprawdę duże wrażenie!

Chłodzenie na szybko

Zacznijmy od podstawowej funkcji lodówki, czyli chłodzenia. Nowoczesne modele wyposażone są w wiele technologii pozwalających całkowicie zapanować nad tym procesem. Funkcja szybkiego chłodzenia na przykład obniża temperaturę wewnątrz lodówki przy wkładaniu nowych produktów. Specjalne czujniki kontrolują poziom chłodzenia tak, by zużycie energii elektrycznej było na niskim poziomie, a żywność zachowała świeżość jak najdłużej. Analogiczna jest funkcja szybkiego zamrażania, która ustawia temperaturę zamrażarki i pozwala na szybkie mrożenie żywności bez uszczerbku dla jej wartości odżywczych. Nie musimy również martwić się o rozmrażanie czy zbieranie się lodu. Technologia No Frost redukuje wilgotność w zamrażalniku i powstrzymuje tworzenie się lodu, a system Stop Frost zbiera szron i pozwala na jego łatwe usuwanie, wykorzystując specjalny katalizator. Dzięki temu czas rozmrażania urządzenia skraca się do 1 minuty!

Świeżość i higiena

Jedną z innowacji w tym zakresie jest inteligentna technologia 6. Zmysł Fresh Control, która występuje w lodówkach marki Whirlpool. Dzięki tej technologii temperatura oraz poziom wilgotności w komorze chłodziarki utrzymywane są na odpowiednim poziomie tak, by produkty zachowały świeżość na dłużej. Dodatkowo pomaga również ograniczyć zużycie energii elektrycznej – nawet do 30%! (Dowiedz się więcej: http://www.whirlpool.pl).

Innym istotnym rozwiązaniem, które z pewnością ułatwia korzystanie z lodówki, jest filtr antybakteryjny. Eliminuje on nieprzyjemne zapachy z chłodziarki i jednocześnie zapobiega rozwojowi bakterii.

Wszystko pod kontrolą

W temacie kontroli działania sprzętu producenci również wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów. W nowoczesnych lodówkach coraz częściej pojawia się system sterowania elektronicznego. Czuwa on nad prawidłowymi parametrami temperatury i dba o to, by urządzenie pracowało w najwydajniejszy sposób. Jeśli z różnych przyczyn temperatura w lodówce zacznie nieoczekiwanie rosnąć, poinformuje o tym alarm wzrostu temperatury. Ci, którzy często podróżują, mogą natomiast korzystać z funkcji zdalnego dostępu i zarządzać ustawieniami lodówki, znajdując się poza domem.

Chłodna kalkulacja

Efektywność działania to jeden ważny aspekt, istotna jednak jest również oszczędność. Co tutaj proponują producenci?
Na rynku można znaleźć kilka ułatwień. Na przykład funkcja EcoNight czuwa nad optymalizacją pracy urządzenia, rozkładając zużycie energii również na godziny nocne, w których jest ona najtańsza. Funkcja EnergySaving z kolei pozwala na szybkie przywracanie temperatury tak, by połączyć niewielkie zużycie energii i długotrwałą świeżość produktów.

Jeśli chcemy zoptymalizować koszty działania lodówki, powinniśmy również zwrócić uwagę na odpowiednią klasę energetyczną. Dla tych, którzy cenią sobie wydajność i energooszczędność, lodówka w klasie A++ będzie idealnym wyborem.

Nowoczesne modele lodówek skrywają w sobie zatem pełen wachlarz użytecznych funkcji. Warto poznać je bliżej, by móc oszczędzać i cieszyć się świeżością na co dzień!