Do takich sfer życia, które ułatwia nam telefon należą podróże i to zarówno te małe jak i duże. Już nie musimy mieć w aucie dodatkowego sprzętu elektronicznego, aby wybrać się w daleką podróż pod wskazany adres, ani też dojechać w swoim mieście na ulicę, której nie znamy. Nie potrzebujemy do tego nawet auta. Wystarczy telefon z nawigacją.

Różne plany taryfowe według odmiennych preferencji

Operatorzy telefonii komórkowych oferują różne plany taryfowe dostosowane do potrzeb klientów, ich stylu życia, częstotliwości używania tej funkcji. W sieci Orange dostępnych jest kilka planów taryfowych: Standard, Basic i Premium. Nawigacja Orange Standard dedykowana jest dla abonentów Orange ofert na kartę lub MIX. Nawigacja Orange Basic dostępna jest dla abonentów ofert na abonament, podobnie jak nawigacja Orange Premium, która także jest dostępna dla abonentów ofert na abonament

Czas korzystania z nawigacji

Z nawigacji można korzystać w postaci 30-dniowego cyklicznego abonamentu albo zdecydować się jednorazowo na dostęp 7-dniowy, 12-miesięczny lub 24-miesięczny. W czasie pierwszego uruchomienia 30-dniowego cyklicznego abonamentu na danym numerze abonenckim dla opcji Standard i Premium Nawigacji Orange pierwszych 30 dni klient dostaje gratis. Dla osób często korzystających z nawigacji najlepszy jest plan taryfowy z bezpłatnym dostępem do Nawigacji Orange przez cały czas obowiązywania umowy telekomunikacyjnej.

W chwili obecnej już bez żadnych dodatkowych opłat można otrzymać dostęp do Nawigacji Orange Standard w ramach planów Smart Plan Multi 2, Smart Plan Multi 2 Max oraz Smart Plan LTE Główny w ofercie Smart Plan LTE Wspólny. Szczegóły oferty zakupu nawigacji w sieci Orange można znaleźć na stronie: http://www.orange.pl/nawigacja-orange.phtml Nawigacja w telefonie jest dostępna i wygodna. Telefon jest sprzętem, który wielu kierowców już posiada, a zatem by gładko dojechać do celu wystarczy zakupić oprogramowanie, które jest tańsze niż osobne urządzenie GPS.

Telefon i nawigacja 2 w 1

Jeśli już wyrobiliśmy w sobie nawyk noszenia telefonu ze sobą, zawsze będziemy mieć dla niego miejsce w kieszeni. Tego samego nie można powiedzieć o urządzeniu nawigacyjnym, którego raczej na pewno nie włożymy do kieszeni, chcąc rowerem lub spacerkiem dotrzeć pod wskazany adres. GPS jest mniej poręczny. Pozostawiony w widocznym miejscu w samochodzie często staje się obiektem kradzieży, skutkuje wiec wybitym oknem i uszkodzeniem całego auta. To potencjalnie spore straty, których można uniknąć. Nawigacja w telefonie posiada też nierzadko wiele dodatkowych opcji. Jest ciągle udoskonalana przez dostawców tej usługi i podlega automatycznym aktualizacjom. Nie wymaga również osobnej ładowarki. Ładujemy telefon i wszystkie aplikacje, w tym nawigacja działają nam na naładowanej baterii telefonu. Nawigacja w telefonie to o jeden problem z głowy mniej, a korzyści znacznie więcej.