3DS na dobre zadomowił się na rynku. Choć od premiery minęło zaledwie kilka miesięcy, maniacy kultowych japońskich konsol mogą zaopatrzyć się w nową wersję 3DS. To konsola wyposażona w większy ekran. Stąd nazwa Nintendo 3DS XL.

Czy warto wydać ponad 200 dolarów, to cena na rynek amerykański, za konsolę, która stanowi jedynie ewolucję 3DS ?

A może alternatywą jest „upgrade” starej konsoli do większej wersji, co umożliwia Nintendo ?

Odpowiedź przedstawimy poniżej. Należy rozpocząć od tego, że Nintendo 3DS XL jest znacznie wygodniejsze i bardziej ergonomiczne. Grając w nową edycję Super Mario Bros 2, nie nabawimy się skurczy mięśni czy bólu nadgarstków. Ekran dotykowy jest idealny. Przyciski rozmieszczono intuicyjnie i zgodnie z zasadami ergonomii. Pady sprawują się jak zwykle świetnie. Przyzwyczajenie do nowych ustawień zajmie graczom najwyżej kilka minut. Intuicyjnie i funkcjonalnie. Tak będziemy grać na nowej przenośnej platformie od Nintendo.

Ekran oferowany w 3DS XL jest znacznie większy. To nie ewolucja, ale prawdziwa rewolucja w stosunku do Nintendo 3DS.

W niektórych tytułach gier doświadczymy jednak spadku jakości obrazu. Czasem może nas spotkać tzw. efekt pikselozy. Nintendo musi dopracować szczegóły. Sporo pracy czeka również wydawców gier.

Ekran nie męczy tak jak ten z mniejszych handheldów od Nintendo. Jeżeli cierpisz na wadę wzroku, to propozycja wprost idealna dla ciebie. Konsola posiada wszystkie funkcje znane z 3DS. Możemy robić zdjęcia i integrować z innymi konsolami od Nintendo. Pamiętajmy jednak, że przeglądanie sieci czy korzystanie z innych aplikacji niż gry będzie utrudnione. Nintendo stworzono po to, aby czerpać przyjemność z najbardziej miodnych i infantylnych zarazem gier na rynku.

Konsola jest zbyt cicha. Japończycy powinni skoncentrować się na dopieszczeniu głośników i generalnie jakości dźwięku. Bez słuchawek gra może okazać się swoistą męczarnią.

Bateria jest dość skuteczna. Możemy bez problemu grać przez pięć godzin. To idealna opcja podczas podróży. Przy optymalizacji ustawień osiągniemy wyniki powyżej sześciu godzin.

Nintendo należy pochwalić za design. Matowe wykończenie konsoli jest niezwykle estetyczne i sprawia, że to pożądany gadżet, który podkreśla nasz status i oryginalny gust.

To będzie najbardziej pożądany prezent dla maniaków konsol na gwiazdkę ? Nintendo daje nam wartość dodaną, której nie oferuje ani Sony, ani żaden inny producent konsol. Absolutna kultowość.
Konsole Nintendo mają swoich wyznawców. W czasach, w których produkty Apple nie stanowią już o oryginalności, należy sięgnąć po tak niszowe propozycje. Rozpoczynamy kreowanie trendu na posiadanie Nintendo w Polsce. Absolutny must have dla graczy i coolhunterów.

Autor: rdkns