Kraj Kwitnącej Wiśni to siedziba koncernu Nintendo. 8 grudnia debiutuje tu długo wyczekiwana przenośna konsola Wii U. Znamy cenę. Na rynku japońskim to około 337 dolarów.

Prezes Nintendo, Satoru Iwata podczas transmisji strumieniowej zapowiedział, że podstawowa wersja będzie zawierać 8 GB wbudowanej pamięci Flash.

Wersja Premium, którą kupimy za około 405 dolarów, oferuje 32 GB i dodatkowe akcesoria.

Kupując wersję Premium, otrzymamy zniżkę na korzystanie z Premium Nintendo Network o wartości 10 procent.

Konsola będzie wyposażona w 1 GB pamięci RAM. Dodatkowy dysk optyczny pozwala na umieszczenie do 25 GB danych. System jest wyjątkowo energooszczędny.

Część gier będzie umożliwiać interakcję między dwoma tabletami. Opcjonalnie możemy zaopatrzyć się w dodatkowy gamepad za około 172 dolary.

Wraz z konsolą pojawią się kultowe gry, takiej jak New Super Mario Bros U czy NintendoLand. Ich cena to około 70 dolarów.

Konsola będzie umożliwiać wyświetlanie treści równoległych. Możemy równolegle przeglądać sieć Internet i prowadzić rywalizację, np. w New Super Mario Bros U.

Treści zakupione na konsolę Wii są w pełni kompatybilne z Wii U i mogą być przenoszone.

Przypomnijmy, że stacjonarne Wii debiutowało w Stanach. Czy premiera Wii U w Japonii ma znaczenie symboliczne ?

Ciekawe, ile Nintendo będzie sobie życzył za konsolę na polskim rynku. Warto kupić bilet do Tokio i zaopatrzyć się tam w gadżety. To wychodzi po prostu taniej.