PureView udostępnia użytkownikom najwyższej klasy funkcje fotograficzne, w tym matryce o imponujących parametrach, specjalne rozwiązania optyczne firmy Carl Zeiss oraz algorytmy fotograficzne opracowane przez firmę Nokia.

Od swojej premiery w lutym model Nokia 808 PureView zgromadził liczne nagrody, w tym Best Mobile Device (Najlepsze urządzenie mobilne) na Mobile World Congress 2012, a także nagrodę Best Imaging Innovation 2012 (Najlepsza innowacja fotograficzna) od międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej i wideo Technical Image Press Association (TIPA).
„Technologia PureView zdecydowanie podniosła poprzeczkę dla funkcji fotograficznych w całej branży smartfonów, ale Nokia nie zamierza na tym poprzestać” — powiedziała Jo Harlow, szef działu Smart Devices firmy Nokia. „Będziemy rozwijać PureView z myślą o naszych przyszłych smartfonach, można więc oczekiwać kolejnych przełomowych rozwiązań fotograficznych”.
Nokia 808 PureView ma matrycę o rozdzielczości 41 megapikseli, działającą z wydajnym układem optycznym marki Carl Zeiss i nową technologią oversampling. Przy standardowej rozdzielczości (2, 3, 5 i 8 megapikseli) umożliwia ona przybliżanie bez utraty jakości obrazu oraz rejestrację siedmiu pikseli informacji skondensowanych w jednym pikselu, co zapewnia najostrzejszy obraz, jaki można sobie wyobrazić. Dostęp do wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 38 megapikseli) daje możliwość zrobienia zdjęcia, a następnie jego powiększenia, przekadrowania, przycięcia i zmiany rozmiaru w celu ukazania niewidocznych przedtem szczegółów. Wysoka jakość zdjęć robionych nawet przy słabym oświetleniu, a także możliwość zapisywania ich w niedużych plikach w celu udostępnienia pocztą e-mail, w wiadomościach MMS i w serwisach społecznościowych to cechy, dzięki którym każdy użytkownik smartfonu Nokia 808 PureView może robić profesjonalne zdjęcia w każdych warunkach.
Oprócz najwyższej klasy technologii fotograficznych Nokia 808 PureView udostępnia także funkcje nagrywania i odtwarzania wideo o jakości Full HD 1080p z 4-krotnym bezstratnym zoomem oraz — po raz pierwszy w historii — technologię Nokia Rich Recording. Rich Recording umożliwia nagrywanie dźwięku z jakością płyty CD, co dotychczas było możliwe tylko przy użyciu zewnętrznych mikrofonów. Smartfon Nokia 808 PureView jest także wyposażony w technologię Dolby Headphone, która przekształca dźwięk stereo w surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek, a także Dolby Digital Plus umożliwiającą odtwarzanie dźwięku surround w konfiguracji 5.1.
Do Nokia 808 Pureview dostępne są także akcesoria, dzięki którym koszystanie ze smartfonu staje się jeszcze wygodniejsze. Do najciekawszych akcesoriów należą:”
•    Nokia CA-198 – specjalny kabel HDMI do podłączenia do telewizora z technologią HD; cena detaliczna: 99 PLN
•    Nokia CC-3046 – twardy futerał z ochroną obiektywu mocowaną za pomocą tasiemki; cena detaliczna: 50 PLN
•    Nokia HH-23 – uchwyt/adapter do dowolnego statywu fotograficznego; cena detaliczna ok 40 PLN  
Smarfton jest dostępny w cenie detalicznej 2649 PLN.

nokia808pureviewwhitepair_1_400

O Nokia
Firma Nokia jest globalnym liderem w dziedzinie komunikacji mobilnej, a jej produkty stały się integralną częścią życia ludzi na całym świecie. Każdego dnia ponad 1,3 mld ludzi korzysta z urządzeń Nokia, by zdobywać i dzielić się swoimi doświadczeniami, mieć dostęp do informacji, znaleźć drogę lub po prostu porozmawiać. Innowacje firmy w dziedzinie technologii i wzornictwa sprawiły, że Nokia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Więcej informacji można znaleźć na: http://www.nokia.com/about-nokia