NOOKA to kultowa, nowojorska firma założona przez Matthew Waldmana. To designer i swoisty artysta przyszłości. NOOKA słynie przede wszystkim z zegarków, których design nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z nową jakością na rynku czasomierzy.

NOOKA stworzyła unikalny system komunikacji, który informuje nas o godzinach, minutach i sekundach w sposób, który stanowi niepowtarzalne doświadczenie i swoiste wyzwanie intelektualne.

Cel NOOKA to tworzyć produkty o wysokiej funkcjonalności i futurystycznej filozofii. Linię kultowych zegarków NOOKA poszerza w ostatnim czasie o linię dodatków i perfum.

NOOKA podobnie jak kiedyś Apple stanowi synonim wielkomiejskiego, wyrafinowanego stylu życia, którego istotnym elementem jest dbałość o design.

Firma w przyszłości pragnie rozwijać filozofię zwaną „Zub 40”. Ten proces ma odbywać się w kooperacji ze wspomnianą wcześniej firmą 3D.

Matthew Waldman, szef NOOKA i guru współczesnego designu zapowiada, że nowe produkty jego firmy będą jeszcze bardziej uniwersalne i dostosowane do zmian współczesnego świata oraz do wyzwań świata przyszłego.

Istotną rolę dla Waldmana, podobnie jak dla Jobsa w Apple odgrywa intuicja użytkownika posługującego się produktami NOOKA.

Współpraca z firmą 3D to dla Waldmana oczywista odpowiedź na najbardziej innowacyjną technologię współczesnego świata, którą jego zdaniem jest druk 3D.

Know-how i patenty 3D pozwolą firmie NOOKA eksplorować zupełnie nowe obszary. Czy nie przypomina to Wam tego, co robił Jobs z firmą UNIX ?

Dla NOOKA niezależność od wielkich korporacji to wyzwanie i szansa. Druk 3D pozwala tworzyć małe serie unikalnych produktów, bez wykorzystywania niewolniczej pracy ludzi z krajów gorzej rozwiniętych.

Nowe propozycje zegarków NOOKA znajdują się poniżej. Dla nas to firma, która tworzy współczesną rewolucję biznesową i technologiczną. Czy Waldman to współczesny Steve Jobs ?