Od swojego poprzednika różni się przede wszystkim wyglądem, który jest znacznie bardziej elegancki i subtelny. Na uwagę zasługuje również kolorystyka, oprócz tradycyjnych kolorów dostępny jest Ipod w kolorach bardziej żywych takich jak pomarańczowy, zielony czy tez niebieski. Jednakże design to nie jedyna nowość która nas zaskakuje ale również pojemność odtwarzacza. Obecnie jest on dostępny w dwóch wersjach 8 i 16gb co na pewno ucieszy fanów lubiących mieć przy sobie znaczna część swojej dyskografii. Na uwagę zasługuje szereg nowych funkcji dzięki którym urządzenie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Podobnie jak w Iphonie Ipodem możemy obracać na rożne strony a obraz w tym samym czasie będzie się zmieniać. Jeśli potrząśniemy Ipodem to zostanie wybrany losowo utwór, którego będziemy słuchać. Kolejnym mocnym punktem Ipoda są gry, których asortyment znacznie się powiększa co sprawi że wzbudzi on zainteresowanie jeszcze większej grupy młodych ludzi.

Czyżby Ipod Nano okazał się kolejnym hitem Appla? Jak na razie wszystko na to wskazuje gdyż oprócz atrakcyjnego designu osoby może kusić również atrakcyjna cena za 8gb Ipoda zapłacimy 569zł a za 16gb 719zł. Wybór należy do nas...