Pasjonatem filmu jest dość trudno w Polsce. Niestety lista legalnych źródeł w których możemy dostać swój ulubiony film czy zagraniczny serial jest bardzo wąska, by nie powiedzieć „żadna”. Jest to smutna rzeczywistość, gdyż w naszym kraju jest ogromny potencjał i zapotrzebowanie na polskie oraz zagraniczne produkcje, których widz pożąda obejrzeć w wysokiej jakości – w wygodnych domowych warunkach.

Na szczęście spółka cdp.pl z grupy CD Projekt rozpoczęła testy serwisu filmowego. Już niedługo,
po zakończeniu odpowiedniej ilości testów, na stronę cyfrowej platformy cdp.pl trafi nowa kategoria produktów: filmy. Będą w niej oczywiście zarówno filmy jak i seriale.

NOWE VOD

Charakterystyczną cechą i zupełnie wręcz niespotykaną na naszym rodzimym rynku wypożyczalni filmów jest to, że klient nie będzie płacił właśnie za wypożyczenie bądź jednorazowe odtworzenie filmu, lecz zakupi go na własność i będzie mógł korzystać z niego dowolnie o każdej porze.
Nowy serwis filmowy cdp.pl otworzy nas na tytuły z gatunku science-fiction, gamę filmów obyczajowych, filmów dla lubiących większe emocje – horrorów oraz na mniej popularne filmy alternatywne. Produkcje filmowe będą funkcjonować w modelu DTO (download-to-own) oraz zostaną udostępnione w technologii Microsoft Silverlight, gdzie odbiorca posiadający nawet wolniejsze łącze internetowe będzie mógł sobie pozwolić na obejrzenie filmu lub serialu poprzez automatyczne dostrojenie i wyregulowanie jakości streamingu w stosunku do szybkości łącza.

TEST I MECZ

Po pierwszej fazie testów, gdy usługę testować będą wybrani użytkownicy, cdp.pl zaprasza do jej drugiej odsłony, w której każdy będzie mógł wysłać swoje zgłoszenie na stronie www.cdp.pl/testy-filmow i liczyć na odrobinę szczęścia w losowaniu.
Cdp.pl od 2009 roku nabierała doświadczenia w tym segmencie, dystrybuując filmy Disneya na DVD
i BluRay co pozwoliło na rozszerzenie oferty filmowej i dostosowanie jej do polskiego klienta.
Z niecierpliwością czekamy zatem na zapowiadający się filmowy hit i szybkie uruchomienie działu.