Nvidia to lider technologii związanych z procesorami graficznymi. Firma eksploruje nową niszę, tworząc konsolę do gier. Urządzenie oparto na systemie Android. To sensowna, ekonomiczna alternatywa dla większych braci Xbox One i PS 4.

Gadżet oferuje grafikę 4K. Konsola Nvidia Shield pozwoli grać w tytuły stworzone dla systemu Android, korzystać z licznych aplikacji czy oglądać popularne filmy, w tym hity rodem z kin.

Dostępne oprogramowanie to m.in. XBMC, Netflix 4K, Plex czy Youtube. Sprzęt jest dostarczany z zainstalowanym systemem Android. Nvidia Shield Box oferuje bibliotekę gier, którą znajdziemy w chmurze.

W każdej chwili na konsoli można zainstalować do 50 tytułów. Tryb multiplayer działa płynnie, oferując prawdziwą radość z gier i cyfrową rozrywkę na miarę XXI wieku.

Nvidia Shield jest wyposażona w 10 bitowy przetwornik nasycenia kolorów oraz dekoder dźwięku przestrzennego. Do tego produkt wyróżnia designerska forma i atrakcyjna cena od 195 dolarów za podstawową wersję urządzenia. Rekomendacja trendu.pl