Podczas tegorocznych targów Tokyo Game Show  Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) ogłosiło nowy model systemu PlayStation®3 (PS3®). Cechą charakterystyczną zaprezentowanej wersji będzie odświeżony wygląd. Nowy system PS3® będzie dostępny w sklepach od września 2012 r. w Europie i w krajach obsługujących system PAL.

Nowy system PS3® dostępny będzie na polskim rynku w 2 wariantach: z dyskiem twardym o pojemności 500GB oraz z pamięcią flash o pojemności 12GB. W Polsce, jak i całej Europie nowa wersja PS3® z dyskiem 500GB dostępna będzie już od 28 września, natomiast wersja 12GB – od 12 października br.
Dzięki dodatkowej pojemności dysku w nowym PS3® użytkownicy będą mogli cieszyć się większą ilością przechowywanych treści, w tym gier, muzyki, zdjęć i materiałów wideo.

Użytkownicy mogą również rozszerzyć pojemność nowego modelu PS3® z 12GB pamięcią flash poprzez podłączenie dedykowanego dysku HDD  o pojemności 250GB, który pojawi się równocześnie z nowym PS3®.
Nowy model PS3® charakteryzuje się mniejszą wagą oraz rozmiarem obudowy. Rozmiar i waga najnowszego PS3® zmniejszyły się o ponad połowę w stosunku do pierwszego modelu PS3® z dyskiem twardym o pojemności 60GB oraz odpowiednio o 20 proc. i 25 proc. w porównaniu do dotychczasowego modelu PS3®.
PS3® zmienia również swój wygląd poprzez zastosowanie przesuwnej pokrywy dysku Blu-Ray. Jej charakterystyczny, elegancki kształt zostaje zachowany, dzięki czemu będzie prezentować się doskonale w każdym salonie.

Ponadto, wybór dodatków, jaki zostaje wprowadzony przez Sony Computer Entertainment (SCE), jest odpowiedzią na różnego rodzaju potrzeby użytkowników. Jednym ze sprzedawanych oddzielnie, dostępnych akcesoriów, będzie podstawka (Vertical Stand), umożliwiająca ustawienie systemu w pozycji pionowej, co oferuje większą elastyczność przy korzystaniu z nowego modelu PS3®.
Na tym nie koniec. SCE zapowiada dalszą pracę nad poprawą jakości korzystania z PS3®, która w tym roku obchodzi swoje 7. urodziny. Główny cel, jaki stawiają sobie producenci, to rozbudowanie  biblioteki ciekawych i atrakcyjnych tytułów gier oraz zapewnienie szerokiej gamy sprzętu sygnowanego marką PlayStation.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.scee-press.com