Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej odtwarzaczy mp3 dla osób uprawiających aktywnie różnego rodzaju sporty. Charakteryzują się one przede wszystkim odpowiednią ergonomią oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Jednak najważniejszym punktem dla każdej osoby uprawiającej sport jest rozmiar mp3 playera. W związku z tym trendu.pl postanowił zrobić ranking ciekawie wyglądających odtwarzaczy mp3, które są przede wszystkim małych rozmiarów.

Pierwsze miejsce przypada odtwarzaczowi iPod Nano. Przede wszystkim jest to odtwarzacz nie tylko zaawansowany technologicznie ale również kolorowy i ciekawy wizualnie Na dodatek posiada kamerkę dzięki której bez najmniejszych problemów możemy robić zdjęcia podczas naszych sportowych wypadów. Poza tym dzięki funkcji shuffle może automatycznie dobierać ulubione utwory.

Sony Walkman NWZ- W252 przypadła druga pozycja. Tak naprawdę jest to idealny odtwarzacz dla wszystkich biegaczy. Brak kabli pozwala nam wykonywać praktycznie wszystkie ćwiczenia. Warto dodać, że odtwarzacz jest wodoodporny dzięki czemu naszej ulubionej muzyki możemy również słuchać pod wodą.

Na trzecim miejscu zaklasyfikował się iRivier T7Stix. Jest to kieszonkowych rozmiarów odtwarzacz dostępny w różnorodnej pastelowej kolorystyce. Dużą zaletą jest wyświetlacz OLED, dzięki, któremu nawet w największym słońcu zobaczymy tytuł piosenki, której słuchamy. Oprócz tego możemy nagrywać nasze ulubione piosenki bezpośrednio podczas słuchania radia FM.

Czwarte miejsce przypadło odtwarzaczowi PENTAGRAM Vanquish VOLT. Jest to mały odtwarzacz w przystępnej cenie, który daje nam bardzo wiele możliwości. Dzięki małym rozmiarom nie będzie nam bardzo przeszkadzać podczas wykonywanych czynności sportowych. Poza tym jest wzbogacony w wyświetlacz, który ułatwia nam nawigację po utworach muzycznych. Duża ilość różnorodnych funkcji( w tym transmiter fm) sprawia, że może on zostać wykorzystany nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale również w samochodzie.

Na piątej pozycji zaklasyfikował się iPod Shuffle. Wyraziste barwy sprawiają, że bardziej optymistycznie spojrzymy na wszystkie karkołomne ćwiczenia. Poza tym chociaż iPod Shuffle nie posiada wyświetlacza to jednak jest to jedyny odtwarzacz na rynku, który będzie nas informować głosowo o kolejnej piosence .

Jak widać na rynku jest bardzo wiele ciekawych odtwarzacz mp3, które sprawią, że uprawianie sportu będzie przyjemniejsze niż kiedykolwiek. A Wam, który odtwarzacz przypadł najbardziej do gustu?