Studio projektowania przemysłowego Alegre zaprezentowało niezwykły model okularów.

WeOn to designerskie okulary, które współpracują ze smartfonami i tabletami.

Nie jest to urządzenie, które zamienia nas w quasi cyborga, ale mamy szkła umieszczone w modnych oprawkach, które zaskakują innowacyjnością.

Dzięki Alegre otrzymujemy nową kategorię produktów. WeOn można śmiało ochrzcić mianem SmartGlasses poprzez analogię do SmartPhones czy SmartWatches.

Okulary współpracując z urządzeniami mobilnymi, pozwalają na informowanie swoich użytkowników o nowych wiadomościach, newsach z portali społecznościowych czy informacyjnych.

Możemy zdalnie kontrolować prezentacje multimedialne, sterować odtwarzaniem utworów muzycznych czy sterować cyfrowymi aparatami w naszych tabletach i smartfonach.

Okulary WeOn komunikują się z urządzeniami mobilnymi poprzez moduł bluetooth.

Chip umieszczono w ramce, czyniąc go atrakcyjnie wyglądającym elementem oprawek.

Informacja o interakcji z urządzeniami mobilnymi odbywa się poprzez migającą diodę wykonaną w technologii LED.

Co ciekawe, odbywa się to w różnorodny sposób i poprzez cały szereg kolorów.

Okulary WeOn współpracują z systemami iOS i Android. Dodatkowy element, który wyróżnia modne SmartGlasses, to dwa przyciski, które pozwalają na zdalne sterowanie tabletem czy smartfonem. Możemy dzięki nim tworzyć zdjęcia, włączać dyktafon czy kamerę video i sterować procesem odtwarzania muzyki. Co ciekawe, nie mamy do czynienia z prototypem, ale urządzeniem, które jest gotowe do seryjnej sprzedaży i produkcji. Rewolucyjne okulary będą dostępne na rynku już w maju 2014. To będzie najmodniejszy gadżet tego roku. Rekomendujemy.