Konsole nowej generacji często są określane mianem urządzenia dostarczającego rozrywkę całej rodzinie. Zarówno PS3, jak i Xbox 360 to swego rodzaju domowe centrum rozrywki z dostępem do Internetu.

Konsole posiadają usługi Premium, które umożliwiają dostęp do dodatkowych funkcji czy dodatkowych aplikacji. Każdy gracz zastanawia się, która z oferowanych usług jest lepsza.

Po zakupie konsoli Xbox 360 otrzymałam Xbox Live Gold za darmo na okres 3 miesięcy. Na samym początku zaskoczył mnie fakt, że bezwzględnym warunkiem korzystania z gier z funkcją multiplayer jest wykupienie usługi Premium. 

Byłam niezwykle ciekawa, co oprócz możliwości grania on-line oferuje Xbox Live Gold. I tutaj nastąpiło spore rozczarowanie.

Jako użytkownik usługi Gold nie otrzymujemy dostępu do gier gratis. Jedynie dla użytkowników usługi Premium przygotowano dodatkowe zniżki na zakup gier „on demand”.

Należy dodać, że bez dostępu do usługi Premium nie możemy zainstalować żadnych aplikacji, tj. YouTube czy IE. Po upływie zakupionej usługi wszystkie aplikacje przestają działać.

Playstation Plus na tle Xbox Live Gold prezentuje się znacznie lepiej. Co miesiąc użytkownicy otrzymują darmowe gry do ściągnięcia.

Co ciekawe, to tytuły z pierwszej ligi. Gry wysoko oceniane na kilka miesięcy po premierze. Użytkownicy Playstation Plus otrzymują dodatkowo promocje cenowe, które umożliwiają tańszy zakup gier.

Playstation Plus na tle Xbox Live Gold wypada znacznie lepiej.

Użytkownicy otrzymują gratis kilka gier do wyboru.  Aby cieszyć się grami w trybie multiplayer, nie trzeba płacić abonamentu. XBOX Live Gold w stosunku do usługi oferowanej przez Playstation jest archaiczny i nieprzyjazny. Wygrywa Playstation Plus.

autor: Anna R