Opaska Polar Loop, na której przesyłkę czekałam, zmotywowała mnie to zakupu karnetu na siłownię. Perspektywa realnej oceny mojej aktywności fizycznej i formy wywarła na mnie osobistą presję, dzięki której przebiegłam kilkadziesiąt kilometrów na bieżni i skorzystałam ze wszystkich dostępnych w klubie sportowym urządzeń cardio. Dodam, że to lifestylowe miejsce zlokalizowane w jednym z warszawskich hoteli, w których nie byłam poddana morderczej presji zafiksowanych na własnym ciele bywalców.

Sportowy gadżet nie zachwycił mnie designem. Jakość użytych materiałów i logo firmy wymagają dopracowania. To widać na pierwszy rzut oka. Same funkcjonalności miałam poddać testom po zainstalowaniu adekwatnego oprogramowania na firmowym notebooku.

Całodobowy monitor aktywności fizycznej śledzi i zapisuje informacje o każdym ruchu, który wykonujemy. W połączeniu z serwisem internetowym i dedykowaną aplikacją o nazwie Polar Flow, umożliwia śledzenie i analizowanie aktywności w zakresie od 1. dnia do miesiąca.

Po zainstalowaniu aplikacji i utworzeniu konta przechodzimy do etapu wprowadzania danych biofizycznych. Dokonujemy wyboru poziomu aktywności, podajemy informacje dotyczące wagi, wzrostu, wreszcie wybieramy nadgarstek, na którym zostanie umieszczona opaska. Producent rekomenduje, aby była to ręka, która nie jest dominującą.

Kolejny etap to dostosowanie opaski do wielkości naszej dłoni. Przy pomocy miarki, kluczyka oraz nożyczek, które to akcesoria znajdują się w komplecie, dokonujemy skrócenia paska.

Wyświetlacz LED zostaje aktywowany poprzez naciśnięcie przycisku. Wielokrotne klikanie prowadzi do pojawiania się nowych ekranów z danymi lub ustawieniami.

Możemy wyświetlić na nim następujące parametry:

ACTV - poziom dziennej aktywności

CALS - spalone kalorie

STEP - ilość wykonanych kroków/aktywność przeliczana na kroki

TIME - zegarek

Wyświetlacz prezentuje ponadto informacje o sposobie osiągnięcia dziennego celu. To następujące dane:

UP – niska czynność fizyczna oraz czas pozostały do jej wykonania. Opcje ustawień to m.in.: sprzątanie, zmywanie naczyń, gra na gitarze – chodzi o czynności wykonywane na stojąco.

WALK- średnia czynność fizyczna. To m.in: chód, jazda na deskorolce, spokojny taniec, koszenie trawnika.

JOG – ćwiczenia o dużej intensywności fizycznej takie jak: bieganie, skakanie na skakance, gra w piłkę, koszykówkę czy tenis.

Ekran informuje nas dodatkowo o aktualnej godzinie czy stanie naładowania baterii. Sportowy gadżet należy pochwalić za prostotę. Wystarczy nosić go na ręcę i w wolnym czasie analizować informacje.

Dzięki wbudowanej funkcji Bluetooth Smart opaskę połączymy z czujnikiem pracy serca. W ten sposób otrzymamy istotne dane dane związane z naszym statusem kardiologicznym. Aktywność śledzimy również poza ekranem urządzenia. To możliwe dzięki stronie internetowej Polar Flow lub aplikacji mobilnej dostępnej dla urządzeń Apple wyposażonych w system iOS (iPhone, iPad) i tabletów oraz smartfonów z popularnym systemem Android.

Warto dodać, że opaska sprawdzi się podczas wakacji. Jest wodoszczelna do 20m. Mogę to potwierdzić. Sprawdzałam na basenie podczas krótkiego urlopu z dziećmi.

Bateria wytrzyma 6 dni bez ładowania. Ładowanie trwa jedyne 1,5 godziny. Pamięć urządzenia to 4 MB.

Gadżet wyróżnia solidne wykonanie. Moje kilkuletnie dzieci nie były w stanie go uszkodzić, co jest najlepszą rekomendacją. Polar Loop warto pochwalić za cenę.

To jedyne 399 PLN. Urządzenie jest dostępne w sieciach: iSpot,  INTERSPORT,  Sklep Biegacza,  Komputronik i Saturn. Modny gadżet jest oferowany w kolorach: Smokey Black i Blackcurrant. Korzystanie z aplikacji w wersji mobilnej, jak i na stronie internetowej pozostaje bezpłatne.

Opaska to zaskakująco skuteczny gadżet, który wspiera nas w procesie ćwiczeń. Urządzenie oferuje realny feed back na temat naszej aktywności. Nie powoduje zbytniej koncentracji na sobie. To gadżet, który spełnia swoją funkcję. Warto, aby producent dopracował formę. Opaska musi wyglądać modniej, bardziej designersko. Warto zastosować lepsze materiały. Technologicznie i jakościowo bez zarzutu. Rekomendacja trendu.pl