Koreański gigant elektroniczny Samsung wytoczył wojnę swojemu popularnemu konkurentowi z logo z nadgryzionym jabłkiem, ogłaszając swój najnowszy model Galaxy Note Edge najlepszym z segmentu cienkich smartphone’ów. Phablet zaprezentowano na początku września na berlińskich targach IFA 2014.

Samsung z rozmachem wzbija się na nowy poziom technologiczny – najnowszy Note oszałamia doskonałym ekranem, gwarantującym najwyższą jakość oglądania filmów. Smartphone umożliwia użytkownikom rewolucyjny sposób dostępu do informacji, dzięki unikalnemu ekranowi quad 5,6 cala Super AMOLED HD z zakrzywionymi krawędziami. Telefon oferuje szybki dostęp do często używanych aplikacji i powiadomień. Funkcjonalność urządzenia nie spada nawet wtedy, gdy ekran jest wygaszony, wszystko uruchamia się z powrotem wraz z przesunięciem kciuka. Użytkownicy mogą również otrzymywać powiadomienia bezpośrednio na ekranie podczas oglądania filmów na bocznym pasku urządzenia bez zakłócania odbioru.

Wyposażony w czterordzeniowy procesor 2,7 GHz z systemem Android za 4,4 KitKat, nowy Galaxy Note Edge posiada zaawansowaną kamerę, która jest w stanie odtworzyć jaśniejszy i wyraźniejszy obraz. W Smartfonie znajdziemy 16-megapikselowy aparat z optycznym stabilizatorem obrazu i systemem inteligentnego wychwytywania drgań, który również automatycznie wydłuża czas ekspozycji w ciemnych pomieszczeniach.

Funkcja szybkiego ładowania i tryb oszczędzania energii gwarantują, że nie zabraknie Ci mocy, gdy najbardziej będziesz jej potrzebował. Phablet oferuje również ulepszony skaner linii papilarnych, który zabezpiecza Twoje dane osobowe i pierwszy na świecie czujnik UV w urządzeniu mobilnym. Przełomowy model Samsunga faktycznie zdaje się być równym przeciwnikiem świeżo zaprezentowanego iPhone 6. Na pierwszy rzut oka, przy swoich rewelacyjnych parametrach i możliwościach, kładzie przeciwnika na łopatki.