Firma Harman/Becker wprowadza na rynek nowe urządzenie Becker Traffic Assist Z98. Głównym celem projektantów Z98 było zapewnienie praktycznych funkcji nawigacyjnych w atrakcyjnej cenie. Głównymi zaletami produktu są prosta obsługa i duży ekran 4,3 cala z klasyczną grafiką. Posiada również wiele rozwiązań docenionych we wcześniejszych modelach. 

Oprogramowanie Becker Z98 wyróżnia się na rynku nawigacji bardzo szybkim, nowoczesnym i praktycznym oprogramowaniem nawigacyjnym. Inne charakterystyczne cechy to m. in. realistyczne przedstawienie drogowskazów, symulacja toru jazdy w tunelu, asystent pasa skrętu oraz nocny i dzienny tryb wyświetlania. 

Oszczędność czasu
Becker Z98 pomaga wyznaczyć najlepszą drogę, która oszczędza czas, energię i koszty podróży. Bardzo praktyczną nową funkcją jest równoczesna, graficzna kalkulacja czterech alternatywnych tras: szybka, krótka, optymalna oraz łatwa, która uwzględnia najmniejszą ilość manewrów do wykonania. Wyboru celu podróży można wybrać poprzez: wpisanie adresu, wskazanie miejsca na mapie lub wprowadzenie współrzędnych geograficznych. Dodatkowo użytkownik ma możliwość skorzystania z zapisanych w pamięci miejsc docelowych. Ponadto restauracjom lub stacjom benzynowym można nadać status specjalnych miejsc docelowych. Wymienione opcje gwarantują oszczędność czasu jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Komfortowa jazda
Szereg rozwiązań ułatwiających podróż i zwiększającymi orientację w terenie zapewniają: wyraźna wizualizacja oraz zapowiedzi głosowe nazw mijanych ulic, realistyczny widok drogowskazów oraz symulacja toru jazdy w tunelu. Funkcją ograniczającą zagrożenia podczas niebezpiecznych manewrów jest asystent pasa skrętu wskazujący odpowiedni pas na drodze wielopasmowej. Dodatkowe ułatwienie w obsłudze urządzenia stanowi inteligentna klawiatura oraz nocny i dzienny tryb wyświetlania. Funkcje te sprawiają, że kierowca nie skupia się na obsłudze urządzenia, ale zwraca większą uwagę na sytuację na drodze.

Komplet informacji
Becker Z98 daje możliwość zapoznania się z najistotniejszymi informacjami o odwiedzanym kraju. W momencie przekroczenia granicy podaje niezbędne informacje o danym kraju np. dopuszczalnej prędkości na drodze lub konieczności włączenia świateł mijania. Nawigacja została wyposażona w funkcję wyszukiwania punktów POI wzdłuż trasy jazdy. Kierowca może w każdej chwili znaleźć najbliższą stację benzynową, restaurację lub atrakcję turystyczną, nie zbaczając z ustalonej trasy podróży. Kolejnym udogodnieniem jest ostrzeżenie o niebezpiecznych miejscach i fotoradarach. W zestawie znajdziemy mapy 41 krajów Europy firmy Navteq objętych gwarancją najnowszych map.