Rail Nation to gra ekonomiczno-strategiczna. Udana koncepcja przeglądarkowej rozgrywki pozwala zapoznać się z historią kolei.

Wcielamy się w przedsiębiorcę kolejowego, który rozbudowuje firmę. Biznes jest prosty. Chodzi o przewóz towarów. Nasze zadanie to dostarczanie czterdziestu ośmiu produktów do miast. Dowiezienie czterech prestiżowych towarów pozwala przejść na kolejny poziom.

Piąty etap oferuje dodatkowo przewozy pasażerskie. Nasze zadanie to kontrola lokomotyw, rozbudowa przedsiębiorstwa czy zakup kolejnych wagonów.

Łączymy się z innymi graczami w stowarzyszenia, co pozwala otrzymywać dodatkowe profity.

Tytuł podzielono na sześć etapów. Każda era trwa czternaście dni. Lokomotywy są wierną kopią historycznych oryginałów.

Każde kolejne dwie ery, łączą się z rozwojem technologicznym. Uczestniczymy w ewolucji od etapu lokomotyw parowych, poprzez spalinowe, aż do elektrycznych.

Koniec szóstej ery łączy się z procesem transformacji miast w metropolie. W finale zwyciężają zawodnicy, którzy jak najszybciej dostarczą kolejne czterdzieści osiem towarów. Ten etap trwa dwa dni.

Rail Nation umożliwia rozegranie unikalnego scenariusza amerykańskiego. Ta rozgrywka ma miejsce na rzeczywistej mapie USA i wyróżnia się brakiem przewozów pasażerskich i walką wschodu z zachodem.

Gra jest darmowa. Występują w niej mikropłatności, które umożliwiają przyspieszenie procesów rozwojowych. Tytuł jest dostępny dla wszystkich przeglądarek internetowych i urządzeń mobilnych firmy Apple.

Wersja mobilna dedykowana dla systemu Android ma trafić na rynek już niebawem. Rail Nation to gratka dla miłośników kolei. Tytuł występuje w polskiej wersji językowej. Produkcja jest nieustannie rozwijana i aktualizowana. Gra dla koneserów gatunku.