Ehang to chiński producent dronów. Firma zaprezentowała imponujący model, który potrafi transportować pojedyńcze osoby. Dron nazwano 184. Egzemplarz pokazowy przedstawiono podczas targów CES 2016.

Gadżet robi spore wrażenie. Funkcjonalnie i designersko to rewolucja na miarę samochodów marki Tesla.

Ehang 184 przeznaczono do lotów na krótkich dystansach. Pasażer nie musi legitymować się licencją pilota. Dron wyposażono w 12 calowy ekran. Do naszych obowiązków należy tylko i wyłącznie wprowadzenie celu podróży. Reszta procesu odbywa się niezależnie poprzez system autopilota.

Priorytetem jest bezpieczeństwo. System jest tak stworzony, że w wypadku jakiegokolwiek zagrożenia dron w trybie natychmiastowym przechodzi do trybu lądowania.

Prototyp oparto na ramie wykonanej z aluminium i kompozytu z włókna węglowego. Ramiona wyposażono w osiem śrub napędowych. Łączna moc to 142 KM. Akumulator oferuje pojemność na poziomie 14,4 kWh. Pełne naładowanie trwa cztery godziny. Maksymalna długość lotu to 23 minuty. Prędkość maksymalna wynosi 100 km / h. Pułap wysokości to 3499 m. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek pod koniec 2016 roku. Rewolucyjny dron, który wpłynie na ewolucję systemów transportowych. Póki co gratka dla wybranych.

Umasowienie technologii pozostaje kwestią czasu. Totalna rekomendacja trendu.pl na innowacyjną, chińską myśl techniczną.