Powszechnie utarło się, że dziewczynki powinny bawić się lalkami, chłopcom zostawiając tematy związane z robotami, fantastyką, przestrzenną wyobraźnią i matematyką. Naprzeciw tej tezie wychodzi najnowsza kolekcja różowych, oklejonych brokatem, programowalnych robotów Gundam, zaprezentowanych na znanym portalu crowfundingowym kickstarter.

Coraz częściej rodzice poszukują dla swoich małych córek zabawek oswajających pociechy z technologią i zachęcających do nauki, do zajęć, które dotychczas dedykowane były głównie chłopcom. Różowe roboty to propozycja właśnie dla nich.

Kolorowe, błyszczące od ozdób roboty mają zachęcić przyzwyczajone do barwnych przytulanek dziewczynki. Tylko czy uda się podmienić pluszowego misia na kreatywną, pobudzającą myślenie zabawkę? Pastelowa kolorystyka, dbałość o detale i kobieca stylistyka – to się może obronić. Oby, ponieważ sam pomysł jest bardzo ciekawy. To z pewnością doskonały start do zaznajomienia dziewczynek z elektroniką. Niektóre modele robotów pomagają nawet w nauce programowania, która z pewnością przyda się naszym pociechom w dorosłym życiu!