Czy Samsung przekona nas do cyfrowych zegarków i bransoletek ? Nowy model, nazwany Samsung Gear Fit, może okazać się atrakcyjnym gadżetem dla Pań. Wzornictwo tego urządzenia nawiązuje do kobiecych zegarków od najbardziej renomowanych firm rodem ze Szwajcarii. Całość wygląda świetnie i oferuje interesujące funkcje.

Rzecz jasna gadżet jest stworzony do współpracy z tabletami i smartfonami od firmy Samsung. To co oferują takie modele jak Samsung Galaxy Note, imponuje, powodując szybsze bicie serca w firmie Apple.

Nowe gadżety z Jabłkiem, choć nadal bardziej przyjazne, zdają się być mniej innowacyjne od oferty koreańskiej konkurencji.

Gear Fit oferuje zakrzywiony wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED. Urządzenie wyposażono w lepszej jakości chipy, które skuteczniej i szybciej komunikują się ze smarfonami i tabletami.

W czasie rzeczywistym śledzimy SMSy, widzimy połączenia przychodzące, czytamy e-maile, czy korzystamy z naszych ulubionych aplikacji.

Zakrzywiony ekran oferuje niespotykaną jakość i całkiem sporą wielkość. Ma aż 1,84 cala. Do tego na pokładzie gadżetu znajdują się aplikacje do treningów fitness, wspierające nas podczas aktywności fizycznej i treningów.

Do tego obowiązkowa technologia Bluetooth, akcelerometr, żyroskop i czujnik tętna. Do urządzenia przygotowano różnokolorowe paski. Dostępne kolory to m.in. czerń, pomarańcz czy mokka. Czy mamy na rynku smartwatch, który osiągnie spodziewany wcześniej sukces i utoruje drogę do detronizacji firmy Apple przez koncern Samsung ?