Firma Sega zamierza przenieść legendarne gry retro na handheld Nintendo 3DS. Odświeżone edycje z obsługą efektu 3D to:  Streets of Rage 2 (premiera w lipcu), Gunstar Heroes (premiera w sierpniu) i Sonic the Hedgehog 2 (premiera we wrześniu). To dokładnie te same klasyki, w które graliśmy kilkanaście lat temu. Wartością dodaną, oprócz wspomnianego efektu 3D są nowe tryby rozgrywki.

Streets of Rage 2 to tytuł, którego nie trzeba przedstawiać starym wyjadaczom.

To klasyczny przedstawiciel gatunku beat 'em up. Tytuł zadebiutował na rynku w 1992 roku, kilkanaście miesięcy po wydaniu pierwszej części. W grze wcielamy się w jedną z dostępnych postaci, przemierzając kolejne poziomy. Idea gry jest prosta. To walka z typkami spod ciemnej gwiazdy i ich bossami.

Gunstar Heroes to dwuwymiarowa strzelanina, którą najłatwiej porównać do słynnej Contry.  Gra ukazała się w 1993 roku na konsoli Sega Mega Drive/Genesis, a w kolejnych latach została przeniesiona na szereg innych urządzeń, w tym PlayStation 3 i Xbox 360.

Sonic the Hedgehog 2 to platformówka. Prawdziwy klasyk z 1992 roku.  Tytuł odniósł olbrzymi sukces, sprzedając się tylko na konsoli Sega Mega Drive/Genesis w ilości przekraczającej 6 mln egzemplarzy. Gra uznawana jest za jedną z najlepszych pozycji w swoim gatunku. Legendarny Sonic to postać na miarę Mario. Jeden z najbardziej miodnych tytułów wszech czasów.

Legendarne gry wpisują się w trend na modę retro. Totalna rekomendacja trendu.pl. Współczesne tytuły nie oferują nawet namiastki przyjemności z gry, którą pamiętamy z tytułów pochodzących z ostatnich dekad XX wieku.