Strategie turowe są grami przeznaczonymi bardziej na komputery PC niż na konsole – wynika to stąd, że wygodniej jest sterować klawiaturą, gdzie od razu możemy uaktywniać wybrane opcje, czy okienka ze statystykami. Dziś będziemy pisać o serii gier Civilization. Pierwszą grę z tej serii wydano w roku 1991, a najnowsza została wydana w kończącym się, 2008 roku właśnie na konsole.
O co chodzi w tej grze? Dostajemy do dyspozycji duże połacie wolnego terenu. Naszym zadaniem jest przekształcenie tych terenów tak, by wyrosła tam wysoko rozwinięta cywilizacja. Dano nam dość duży wybór nacji, którymi możemy kierować (poza tak popularnymi imperiami jak rzymskie czy greckie, mamy też do wyboru chińskie, niemieckie, rosyjskie a nawet japońskie!). Każde imperium ma swojego władcę i unikalne jednostki. Wydobywamy surowce, stawiamy budynki, a gdy trzeba, walczymy z innymi cywilizacjami, gdy te zapragną zdobyć nasze tereny i zasoby.
Dzięki grze możemy ćwiczyć zmysł do interesów a także sprawdzić, jak u nas ze zdolnościami przywódczymi. Polecam każdemu fanowi strategii i gier ekonomicznych!