Na rynku jest bardzo wiele ciekawych słuchawek do odtwarzaczy mp3. Różnią się one przede wszystkim swoją wielkością, funkcjonalnością, designem oraz ceną. Niewątpliwie hitem ostatnich kilku miesięcy są duże zamknięte słuchawki, które są dostępne w ciekawej kolorystyce. Jednak nie pasują one do każdej osoby. Sony wypuścił na rynek serię eleganckich i drogich słuchawek, które są trudno dostępne na rynku polskim- mowa tutaj o MDR-NC300D. To co rzuca nam się już na pierwszy rzut oka to dbałość o szczegóły. W pudełku, oprócz słuchawek, umieszczono komplet różnorodnych wymiennych gąbek, które możemy dopasować do wielkości naszego ucha. Poza tym dodatkowo słuchawki zostały wyposażone w specjalny elegancki futerał( ze skóry) i dodatkową baterię zasilania. Jeśli chodzi o design, to słuchawki prezentują się elegancko. Dzięki klasycznemu wyglądowi pasują one zarówno do młodej przebojowej osoby jak i biznesmana.

Główną zaletą słuchawek jest wysoka jakość dźwięku. Dzięki specjalnemu systemowi wyciszenia, usuwają one 98.4% hałasu pochodzącego z zewnątrz. Dzięki temu możemy cieszyć się w pełni muzyką, którą słuchamy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że dzięki dużej ilości gąbek są one wygodne i nie wypadają z uszu. Poza tym zostały one wykonane z solidnych materiałów co sprawia, ze nawet po upadku nic im się nie stało. Niewątpliwie minusem słuchawek Sony MDR-NC300D jest fakt, że żeby z nich korzystać musi być włożona bateria. Przez to tracą one na swojej funkcjonalności. Stają się cięższe i w najmniej spodziewanym momencie mogą one po prostu przestać działać( wyczerpana bateria). Poza tym słuchawki są naprawdę świetne jednakże 199 funtów czyli 996 złotych wydaje się sumą zawrotną. 

Reasumując:
Słuchawki Sony MDR-NC300D są świetnym produktem dla każdego fana muzyki. Dzięki zaawansowanej technologii pozwolą one cieszyć się w pełni muzyką, której słuchamy. Dlatego za technologię słuchawki Sony otrzymują 5/5 punktów. Design stoi również na wysokim poziomie. Słuchawki są minimalistycznie i przy tym solidnie wykonane. Otrzymują 5/5 punktów. Jeśli chodzi o funkcjonalność to fakt, że działają tylko gdy jest włożona bateria jest minusem. Dlatego za funkcjonalność słuchawki otrzymują 4/5 punktów