Telefony są z nami wszędzie. Już mało kto ma ten luksus żeby żyć bez telefonu. Niegdyś upragnione przez cały świat, dziś są głównym narzędziem pracy i spotkań. Telefony stacjonarne powoli są zastępowane przez komórkowe, które są taką małą smyczą.
Jednak od kilku miesięcy bardzo nieśmiało kreuje się trend na duże słuchawki w stylu retro. Już prawie półtora roku temu pisaliśmy o Yubz Talk. Gadżet powstał z myślą o iPhonach, jednak również pasuje przez USB do PCtów i Maców. Słuchawkę podłączamy do telefonu komórkowego i rozmawiamy przez nią jak niegdyś sprzed 30lat.
Już na początku marca w stacjach telewizyjnych na całym świecie będzie miał premierę teledysk Telephone, Lady Gagi w którym gościnnie wystąpi Beyonce. W sieci pojawiły się już zdjęcia z planu, na którym Lady Gaga występujew bardzo oryginalnych stylizacjach. Aż w dwóch z nich we włosach ma wpiętą starą, dużą słuchawkę.
Louis Vuitton w swojej najnowszej kolekcji wiosna / lato 2010 ma w ofercie “Headphone Bracelet”, czyli bransoletkę inspirowaną słuchawką z kablem. Biżuteria jest wykonana ze skóry, metalu, a całość jest polakierowana dając bardzo oryginalne efekty. Już teraz styliści umieszczają “Headphone Bracelet” w największych modowych magazynach.
Jak Wam podoba się ten „słuchawkowy” trend?