Marshmallow sofa została zaprojektowana w 1956 roku przez nieżyjącego już amerykańskiego designera Goerge'a Nelsona. Był to zupełnie innowacyjny koncept dla mebli wypoczynkowych. Celem było zaprojektowanie sofy, która byłaby zaskakująca w swojej formie, ale jednocześnie aby była miękka i wygodna. Jej przestrzenią docelową miały być nie tylko prywatne domy, ale także obiekty użyteczności publicznej, jak kawiarnie. 

Projekt został odświeżony po latach przez pracownię Herman'a Millera, wchodząc szturmem na salony. Sofa jest jednym z projektów, które na początku lat 60tych zapoczątkowały modę na pop art. 

Budowa sofy Marshmallow jest bardzo prosta. Składa się ona właściwie tylko z metalowego stelażu-ławki i 18 poduszek. Obecnie obicia wykonywane są w kilku wariantach materiałowych, także w skórze. Również kolorystyka sofy jest dość dowolna dzięki ilości osobnych poduszek. Może ona być wykończona w jednym kolorze, może być także wielokolorowa, z każdą poduszką o innej barwie. Wszystko zależy od preferencji osoby zamawiającej. 

W Krakowie takie sofy znajdziemy w jednej z modniejszych kawiarni- Coffee Republic na ul. Brackiej. Mocny kolor i interesująca forma w połączeniu z resztą wystroju tworzą bardzo interesujące i przyjemne do posiedzenia wnętrze. 

Na marginesie trzeba dodać, że Goerge Nelson jest również autorem innych projektów, które na stałe zadomowiły się w naszych mieszkaniach. Są to np. duże lampy-kule, będące chyba na wyposażeniu 70% pokoi studenckich, czy płaskie retro zegary ścienne.