Nareszcie doczekaliśmy się tego, na co spora część graczy czekała już od dawna. Blizzard 20 maja w Korei na Word Wide Invitation w Seulu przedstawił tytuł i częściowe wykonanie StarCraft 2, kontynuacji jednego z najbardziej kultowych RTS-ów. Na ten dzień długo czekali fani gier Blizzarda.

Wiadomo było, że gra jaką zaprezentują będzie kontynuacją jednego z wielkich hitów, jednak do końca nie było wiadomo którego... Chodziły pogłoski na temat trzeciej odsłony Diablo, jednakże oddział Blizzarda zajmujący się obiema częściami Diablo 1 stycznia 2005 roku został rozwiązany. Wielu mówiło na temat Word of StarCraft, czyli przeniesieniu świata StarCrafta w realia Word of Warcraft i tym samym stworzenia kolejnego, wielkiego MMO.

Chodziły też plotki na temat StarCrafta 2, czyli drugiej części znakomitej strategii, który już od kilku lat utrzymuję się wciąż w czołówce RTS-ów sieciowych. I właśnie tą ostatnią wersję potwierdził oficjalnie Blizzard.


Gra zrobiona jest na nowym silniku, w pełni 3D. Póki co jeszcze nie współpracującym z DirectX10, jednakże w wersja ostateczna gry ma być z nim w pełni kompatybilna.
Blizzard zapewnia, że gra wydana będzie jedynie na PC, tak więc póki co konsolowcy nie mają nawet co o niej marzyć.

A co do PC to będzie kompatybilna z Windows'em XP orac Vistą, a także MAC OS. Cały czas nad grą pracuje ekipa testerów oraz programistów. Kiedy gra ma się ukazać nie wiadomo. Przedstawiciele Blizzarada sami do końca nie wiedzą, gdyż na to pytanie odpowiedzieli krótko: ?wtedy, gdy będzie gotowa?.

Tak więc przyjdzie Nam jeszcze trochę poczekać. Z tego co widać na screenach - warto.