Ni to hulajnoga, ni to rower, ni stepper. Trudno zaszufladkować to urządzenie, ale jedno jest pewne – jeździ się na nim doskonale.
Korzystanie z typowego steppera wiąże się zazwyczaj z pozostawaniem w pomieszczeniach: sale gimnastyczne, piwnice, garaże, etc. Połączenie steppera z konstrukcją przypominającą rower (stepper-bike) pozwala wyrwać się z czterech ścian w teren. Można ćwiczyć zażywając jednocześnie świeżego powietrza. Ty decydujesz z kim, gdzie i w jakim otoczeniu ćwiczysz. Po prostu poruszasz się dzięki Stepperbike'owi.

Technika poruszania się Stepperbikiem wymaga przyzwyczajenia, ale to naprawdę trwa chwilę. Balansując ciałem i przebierając nogami wprawiamy w ruch ten rower, który jest wystarczająco szybki i zwrotny zarówno w warunkach miejskich jak i podczas wycieczek w lasach i parkach.
Stepperbike to skrzyżowanie steppera fitness z rowerem. Posiada wiele cech wspólnych z rowerem: dwa koła, przerzutki, hamulce. Brak jedynie siodła. Wprawienie w ruch odbywa się nie poprzez pedałowanie, lecz wyciskanie nogami dwóch stopni. Nie ma lepszego przyrządu do ćwiczeń niż Stepperbike! Pracuje całe ciało: górnej części ciała używamy jako dźwigni, dolnej - do napędu.
Stepperbike ma uruchamiać zarówno te partie mięśni, które wykorzystujemy podczas jazdy tradycyjnym rowerem, jak i podczas ćwiczeń na stepperze. 
Dostępny w wersjach dla dorosłych i dla dzieci.
Cena tego wynalazku zaczyna się od 2000 złotych