Wszyscy znamy bardzo starą grę o wesołym hydrauliku, bez wytchnienia ratującym Świat w imię milości do księżniczki Peach. Stworzona przez guru rozrywki komputerowej - firmę Nintendo, gra co jakiś czas pokazuje swoje nowe oblicze.

Najnowsza odsłona przygód Mario zabiera nas w podróż po kosmicznym świecie w którym wszystko jest możliwe. Piękna, epicka historia i rewolucyjny system sterowania konsoli Wii, dają ogrom doznań i wręcz nie pozwalają oderwać się od ekranu. Super Mario Galaxy jest czymś więcej niż tylko platformówką w stylu skocz, naskocz, zbierz, a po ukończeniu gry zabawę z checią zaczynamy na nowo.

Testując ten tytuł po pół godziny grania zebrała się na mojej kanapie dosyć spora grupka ludzi, którzy z pasją oglądali moje poczynania przez kolejnych kilka godzin, zagłębiając się na równi ze mną w rozwiązywanie coraz to trudniejszych i ciekawszych zagadek.

Podsumowywując, Super Mario Galaxy przypomina bardziej film Disney'a niż arcade. Jest okrutnie pozytywna i wciągająca, najlepsza na chłodne wieczory. Nie zdziwcie się jeżeli zamiast pójść do kina badź klubu wybierzecie po prostu Nintendo Wii.