Surface jest gotowy. Czy nowy tablet zdetronizuje produkty firmy Apple i przywróci Microsoft na piedestał ?

Steve Jobs nie żyje. Bill Gates nie ma już realnego konkurenta. Jeszcze dwa lata temu odebranie prymatu Apple nazwałbym filmem Science Fiction. W 2012 ta sytuacja staje się coraz bardziej realna.

Historia lubi się powtarzać. Przecież Microsoft przez lata królował, a Apple był jedynie producentem niszowym komputerów dla designerów i architektów.

Surface jest oparty na znakomitym nowym systemie Windows. Microsoft wyciągnął wnioski, o czym mogą się przekonać np. użytkownicy nowych smartfonów Nokia. Windows 8 i Windows RT to systemy, które są idealne. Dla wyznawców religii Apple to może być szok, ale nawet Steve Woźniak przyznał, że nowy Windows detronizuje system zainstalowany na jabłuszkach.

Designersko Surface to arcydzieło, którego nie powstydziłby się sam Steve Jobs. Klawiatura, która zdawała się być zapomniana, jest niezbędna w pracy i stanowi znakomitą wartość dodaną do produktu.

W urządzeniu korzystamy z pełnego ekranu HD, portów USB i HDMI. To realna alternatywa dla notebooków, a nie ich uzupełnienie.

Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek to powiemy. SURFACE ma szansę stać się bardziej kultowy niż iPad.

Pytanie, czy debiut nie odbywa się kilka lat za późno ?