Vacheron Constantin to synonim klasy, elegacji i luksusu. Ten wizerunek zmienia nieco nowa seria zegarków Les Masques, element linii Metiers d'Art. Jak sugeruje nazwa, 4 zegarki zostały zainspirowane starożytnymi maskami z Meksyku, Japonii, Gabonu i Papui Nowej Gwinei. To co jest wyjątkowe, to precyzja z jaką wykonywane są maski - na stworzenie każdej z nich artyści poświęcają około 100 godzin. Każda z masek wprowadza własny, wyjątkowy klimat. Japońska emantuje łagodnością i spokojem, podczas gdy meksykańska, jak wskazują przekazy historyczne, jest fragmentem drewnianego kadzidła.

Miniaturowa maska widoczna jest pod szafirowym kryształem, który ujawnia również znajdujący się pod maską mechanizm urządzenia. Na otaczającym maskę wzorze umieszczono wiersz francuskiego pisarza, Michela Butora.

Seria "Les Masques" to druga z trzech części kolekcji, zapoczątkowanej w 2007 roku i planowanej do roku 2009. Właśnie w 2009 roku, wszystkie zegarki kolekcji z maskami utworzą 12 elementowy komplet, symbolizujący kulturę 4 kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki i Oceani.

Więcej dowiecie się ze strony: http://www.lesmasques.ch.