Kojarzona dotychczas tylko z zegarkami firma TAG Heuer, debituje na rynku telefonów GSM!? To nie brzmi już jak absurd. TAG Heuer Meriidist reklamowany jest jako zegarek z funkcjonalnością telefonu. Nie jesteśmy zachwyceni takim, mocno naciąganym, pozycjonowaniem produktu.

Przejdźmy jednak do meritum - telefon/zegarek (niepotrzebne skreślić) zawiera dobrze widoczny (także dla otoczenia) wyświetlacz czasu na górnej ścianie obudowy. Na wyposażeniu mamy także stoper, kalendarz i zegar stref czasowych. Na przyjazny intefejs użytkownika składa się zaledwie 5 głównych kategorii. TAG Heuer Meriidist Phone Watch posiada także organizer, który z komputerem komunikuje się za pomocą uniwersalnego kabla USB. Również za pomocą USB dostarczamy urządzeniu energii. Design inspirowany jest produktami firm Microsplit i Monaco.

Meriidist jest dziełem szwajcarskich inżynierów, zatem w grę wchodzi tylko i wyłącznie ręczny montaż z 430 komponentów. Materiałem konstrukcyjnym jest odporna na korozję stal o tajemniczym symbolu 316L. Wyświetlacz wykonano z odpornego na zarysowania, szafirowego, 60.5 karatowego kryształu. Jakby tego było mało, telefon zaskakuje czasem pracy: 28 dni w wariancie standby i 7 godziny w wariancie ciągłej rozmowy.

TAG Heuer Meriidist - video