Yoga nowej generacji to modna hybryda tabletu i ultrabooka, która zjednuje serca fanów gadżetów, designerskim wyglądem.

Znakomity "look" i ergonomia to nie jedyne atuty urządzenia. Całość pracuje pod kontrolą nieudanego systemu Windows 8.1, z możliwością aktualizacji do Windows 10. Zmiana systemu jest niezbędna, aby cieszyć się pełnią zalet opisywanego notebooka.

Specyfikacja:

Mózg urządzenia to procesor Intel Core i5 5200U. To ultraoszczędna jednostka, która zaskakuje wydajnością.

Na rynku kupimy wersję z procesorem Core i7 5500 U. Zgodnie z mobilnym duchem notebooka, znajdziemy tu dwie dedykowane dla hybryd karty graficzne. To Intel 5500 HD, który odpowiada za proste funkcje graficzne i Nvidia GeForce 940M, która wystarczy do prostych rozgrywek w mniej wymagające tytuły gier i zastosowań multimedialnych. 8 GB pamięci to minimum, które obiecuje płynną pracę hybrydy. Liczyliśmy na 16 GB, tak czy inaczej nie możemy narzekać na zawieszanie się Lenovo Yoga 3 podczas pracy.

Całość uzupełnia hybrydowy dysk twardy SSHD o pojemności 500 GB, z dedykowaną pamięcią SSD 8 GB.

Ekran:

Yoga 3 oferuje dotykowy wyświetlacz o przekątnej 14 cali. Całość skutecznie współpracuje z systemami Windows 8.1 i 10. Funkcje dotykowe działają sprawnie i tworzą zupełnie nową przestrzeń dla zastosowań graficznych czy biznesowych.

Ekran zachwyca fenomenalnym nasyceniem barw i doskonałą jakością obrazu, który dostrzegamy nawet z ostrych kątów. Wysoka jakość wyświetlacza to efekt zastosowania matrycy IPS o rozdzielczości Full HD 1920x1080 pikseli.

Obudowa, wyposażenie:

Designerską obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, z domieszką gumy. Całość jest przyjemna w dotyku i niezwykle ergonomiczna. Jedynie okolice klawiatury wykonano z aluminium.

Komputer należy pochwalić za zawiasy, które są trwałe i idealnie sprawdzają się w urządzeniu hybrydowym. Ekran możemy przekręcać o 360 stopni. W tym trybie klawiatura jest blokowana, skrywając się w sprytny sposób, w dedykowanym zagłębieniu. To rozwiązanie, które gwarantuje, że nie zostanie ona zniszczona, a my bezstresowo korzystamy z opcji tabletu.

Lenovo Yoga 3 to jedynie 18 mm grubości i waga na poziomie 1,6 kg.

Złącza:

lewa strona:

-gniazdo USB 2.0/zasilania

-gniazdo USB 3.0

-gniazdo słuchawkowe (audio).

-czytnik kart pamięci

prawa strona:

-włącznik zasilania

-przyciski regulacji głośności

-port micro HDMI

-port USB 3.0

Funkcjonowanie:

Hybryda świetnie radzi sobie w pracy biurowej i przy prostych programach graficznych czy multimedialnych. Nie jest to sprzęt dedykowany do profesjonalnej obróbki zdjęć czy renderingu.

Opcja tabletu i ekran dotykowy poszerzają paletę możliwości, tworząc nowy wymiar interakcji dla użytkowników. Bez problemu zagramy w większość gier, choć nie jest to sprzęt o charakterze "gamingowym".

Czas działania, hałas, temparatura:

Lenovo Yoga 3 gwarantuje wysoki komfort pracy. Obudowa nie nagrzewa się nadmiernie. W najcieplejszym miejscu zanotowaliśmy 41 stopni w skali Celcjusza (pod spodem urządzenia).

Temperatura mocno obciążonego komputera, na powierzchni roboczej nie przekraczała 30 stopni.

Wydajny i cichy układ chłodzenia zachwyci przyszłych właścicieli. Baterię pozwalają na pracę przez sześć godzin. Przy intensywnym użytkowaniu komputer rozładuje się po 4 godzinach. W trybie oszczędzania baterie wystarczą na 10 godzin.

Podsumowanie:

Designerski, modny i wydajny komputer. Doskonała alternatywa dla MacBooków. Kolejny model, który zaprzecza negatywnym stereotypom na temat hybryd. Jeden z najbardziej pożądanych modeli dla aktywnych ludzi biznesu. Rekomendacja trendu.pl


Wady:

-błyszcząca matryca.

Zalety:

-dotykowy ekran

-funkcjonalność (sprawdzi się w każdej sytuacji).

-długi czas pracy na baterii

-dobra wydajność

-mobilność

-design

-ergonomia

-miodność