Prezentujemy pierwszą po zmianie nazwy portalu z trendz.pl na trendu recenzję notebooka. To designerski HP z serii Pavilion 14.

Specyfikacja:


Przenośny komputer pracuję pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10.  Urządzeniem steruje procesor Intel Core i5 7200U. To ultra oszczędna jednostka, która nie podąża ścieżką kompromisu gwarantując zaskakującą wydajność. Całość uzupełnia dedykowana karta graficzna Nvidia GeForce 940MX z dedykowaną pamięcią 2 GB. Designerski HP wyposażono w 8 GB pamięci RAM. To niezbędne minimum, które umożliwia poprawną pracę bez irytujących zawieszeń czy przycięć.

Pamięć masowa to tradycyjny dysk HDD o pojemności 1 TB. Nie rozumiem polityki firmy, która tej klasy komputer powinna wyposażyć w dysk SSD.

Ekran:


Urządzenie wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 14 cali. Ekran prezentuje się doskonale, racząc nas dużym nasyceniem barw i znakomitą jakością emitowanego obrazu oraz optymalną percepcją z dowolnego niemal kąta.  Za wyświetlanie odpowiada jedynie słuszna matryca FHD IPS o rozdzielczości  Full HD 1920x1080 px. Co ciekawe modny notebook dobrze sobie radzi nawet w jasnych pomieszczeniach czy w plenerze.

Obudowa, wyposażenie:


Wyjątkowe zdobienia, tekstura i dwutonowa kolorystyka nadają HP Pavilion 14 nowoczesny, designerski i modny wygląd. Każdy detal, od podnoszonej klawiatury po odważne wzornictwo, został zaprojektowany, aby zapewnić wygodę użytkowania w efektownym stylu.

Obudowa z tworzywa sztucznego i aluminium wpływa na niezwykle pozytywny komfort pracy. Komputer z całą pewnością nie wypadnie nam z dłoni.  Dodatkowy plus to odporność na odciski palców.

Całość ultramobilnej jednostki wykonano solidnie. Nic nie trzeszczy. Notebook pozostaje odporny na wygięcia. Ekran przekręcimy o 180 stopni. HP Pavilion 14 wyróżnia 199 mm grubości i waga na poziomie 1,66 kg. To optymalne parametry dla pełnowymiarowego modelu laptopa. Brak napędu dysków optycznych kompensuje slot gniazda pamięci. Wartością dodaną jest roczna subskrypcja na dysku sieciowym Dropbox o pojemności 25 GB.

Złącza:

lewa strona:

-2 x gniazdo USB 3.0
-gniazdo audio
-czytnik kart pamięci
-gniazdo blokady Kensington

prawa strona:

-gniazdo USB 3.1
-port HDMI
-gniazdo zasilania

Działanie:


Nowy HP to idealny sposób, aby wyróżnić się z tłumu MacBooków czy ThinkPadów. Designerski, mobilny i zaskakująco porządnie wykonany. Znakomity kompan podczas podróży służbowych, którego nie musimy się wstydzić. HP Pavilion 14 to domowe centrum multimedialne, komputer do aplikacji biurowych czy gier. Wszystko dzięki dedykowanej karcie graficznej, która choć nie jest demonem szybkości, sprawdza się zaskakująco dobrze nawet dla bardziej wymagających tytułów gier.

Pisanie na klawiaturze sprawia przyjemność. Skok klawiszy jest dobrze wyczuwalny. Płytka touchpada okazuje się precyzyjna gwarantując komfortową pracę. Głośniki emitują czysty i wyraźny dźwięk, choć można przyczepić się do brzmienia niskich tonów. Całość uzupełnia kamera do rozmów video.    

Czas działania, hałas, temparatura:


HP Pavilion 14 oferuje wysoki poziom komfortu pracy. Nie odnotowaliśmy przegrzewania obudowy. W najcieplejszym miejscu pojawiła się temperatura na poziomie 44 stopni C. W stanie spoczynku to poziom 30 stopni.

Układ chłodzenia jest wydajny i cichy. Przy pełnym obciążeniu okazuje się niemal niesłyszalny. Czas działania na baterii w trybie standardowej pracy pozostaje na dobrym poziomie, wynosząc 9 godzin. W opcji intensywnego użytkowania akumulator rozładował się po  niecałych 3 godzinach i 20 minutach.  Jeżeli oszczędzamy energię, komputer pozwala na pracę przez niemal 11 godzin.

Ciekawostką okazuje się opcja szybkiego ładowania, która umożliwia naładowanie urządzenia do 90%, w niecałe półtorej godziny.

Podsumowanie:

Zaskakująco atrakcyjny, miodny, designerski i uniwersalny notebook. Zaskoczył jakością wykonania, wzornictwem i kartą graficzną. Rozczarował jedynie dyskiem twardym. Ekran to najwyższa liga. HP modelem Pavilion 14 trafia do grona producentów oferujących najbardziej pożądane notebooki na rynku.

Cena: 3000 PLN.

Wady:

-jeden slot na pamięć RAM
-uboga ilość złącz
-brak niskich tonów
-dysk HDD

Zalety:

-ekran
-funkcjonalność (sprawdzi się w każdej sytuacji).
-wydajność
-mobilność.
-czas pracy na baterii
-waga
-cicha praca.