The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited to gra z gatunku MMO, której akcja jest umiejscowiona w świecie dobrze znanym z serii The Elder Scrolls.

Nad jej powstaniem już od 2007 roku pracuje 250-osobowy zespół ZeniMax Online Studios.

Akcja rozgrywki jest osadzona przed wydarzeniami przedstawionymi w The Elder Scrolls V: Skyrim.
Fabuła jest związana z paktem, który został podpisany pomiędzy rodziną Thern, a potężnym nekromantą Mannimarco.

Układ rodzin związany jest z próbą odzyskania przez Imperium utraconej potęgi oraz rozciągnięcia jego wpływów na dodatkowe terytoria.

Przedstawiciele arystokracji kontynentu Tamriel nie zdają sobie sprawy, że Mannimarco zawarł równoległy sojusz z potężnym demonem Molag Balem, którego celem jest zdobycie władzy nad całym światem.

Poprzez mroczne przymierze polegli w walce bohaterowie mogą zostać przywróceni do życia i wrócić do kolejnych bitew.
Twórcy gry założyli że, jest to wstęp do bardziej skomplikowanej historii.

Na starcie gracze wybierają, którą frakcję reprezentuje ich bohater. Do wyboru są trzy stronnictwa, z których każde walczy z

Imperium i znajduje się w posiadaniu potężnej armii. Frakcje to Pakt Ebonheart (zrzeszający rasy Nordów, Dunmerów i Argonian), Dominium Aldmeru (Altmerowie, Bosmerowie i Khajiitowie) oraz Przymierze Daggerfall (Orkowie, Bretoni, Redgardowie).

Ostatecznie każde z ugrupowań zamierza zdobyć stolicę imperium. Świat gry, jest dużo większy niż ten znany z The Elder Scrolls V: Skyrim. Sam gameplay to krzyżówka podobnych tytułów MMO z dotychczasowym stylem The Elder Scrolls.
Wydawca położył nacisk na losowe zajścia, które mogą przydarzyć w każdej chwili. Jednym z takich wydarzeń jest niespodziewany atak bandytów.

Walka, niezwykle istotny element gier z serii The Elder Scrolls, jest oparta na systemie znanym z jednoosobowych części cyklu – lewy przycisk myszy odpowiada za atak, prawy za blok. Jest ona o wiele bardziej atrakcyjna i dynamiczna niż w przypadku tradycyjnych MMORPG-ów. Studio ZeniMax Online pokusiło się o system rozwoju bohaterów, czerpiący z dwóch źródeł: serii The Elder Scrolls i innych reprezentantów gatunku MMO.

Bohaterowie gry nieustannie rozwijają umiejętności, których używają najczęściej.

Do zabawy wprowadzono również punkty doświadczenia. Warto wspomnieć o trybie PvP, w ramach którego gracze mogą wziąć udział w zdobywaniu zamków i twierdz z wykorzystaniem maszyn oblężniczych, przejmowaniu kopalń, farm itp. W tego rodzaju bataliach może uczestniczyć aż 200 graczy. Oprawa graficzna tytułu prezentuje się znakomicie. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie dialogi i wypowiedzi zostały nagrane w formacie audio.

Premiera The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited jest planowana 9 czerwca 2015 roku.

Gra jest przeznaczona na platformy PS4, X BOX ONE i PC. Cena ma oscylować w granicach 150-250 złotych.