Tom Clancy's HAWX to kolejny tytuł z pod rąk jednego z rynkowych gigantów, dodatkowo opatrzony nazwiskiem jednego z najlepszych pisarzy powieści sensacyjno-politycznych naszych czasów. 
Poprzednie gry anonsowane nazwiskiem Toma Clancy'ego były strzelaninami, w dodatku taktycznymi, gdzie bezmyślna młócka nie miała prawa bytu. HAWX traktuje natomiast o walkach powietrznych. Program przygotowany jest przez programistów z rumuńskiego oddziału Ubisoftu, który stoi za udanym Blazing Angels.

Fabuła przedstawia nam rok 2012 w świetle prywatnych potęg militarnych, których światowe wpływy osiągnęły na tyle duży zasięg, że konflikt o dominację wkrótce się rozpocznie. Gracz zasiada za sterami jednego z nowoczesnych myśliwców i wkracza do akcji.

Twórcy chwalą się zastosowaniem zaawansowanego realizmu, który pozwala nie tylko na realistyczne podejście do podniebnych pojedynków, lecz także możliwość podglądu obecnego stanu samolotu czy radaru.

W trybie gry wieloosobowej istnieje możliwość zaliczenia kampanii single player wespół z żywym kompanem. Reszta pojedynków z innymi pilotami także jest możliwa, a tych pierwszych może być nawet szesnastu w czasie jednego meczu.

Więcej na gamelobby.pl