Jeśli jesteście fanatykami gier video i muzyki elektronicznej, to muscie koniecznie być na Video Games Live!

Agencja New Music Art Production uprzejmie informuje, iż w dniach 23 – 25 października na 
Zagłębiowskim Konwencie Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej „Porytkon 3 1/3” w Sosnowcu pojawi się multimedialne stoisko Video Games Live. Na stoisku tym można będzie nabyć bilety ze specjalną, konwentową zniżką w wysokości 15%. Ilość biletów promocyjnych jest ograniczona.

Konwent Porytkon to kilkudniowa impreza, w czasie której spotykają się zwolennicy książek science-fiction i fantasy, gier fabularnych, fantastycznych gier karcianych i bitewnych, filmów, seriali i komiksów o tej tematyce, a także miłośnicy japońskiej popkultury – mangi i anime. 
W ramach imprezy odbywać się będą spotkania ze znanymi polskimi pisarzami fantastyki, prelekcje, konkursy, "bitwy" ASG, LARPy (czyli gry fabularne na żywo), turnieje i pokazy gier komputerowych, planszowych, bitewnych i karcianych, a także projekcje anime, pokaz walk i rzemiosła Wikingów, występ grupy teatralnej, fireshow i wiele innych atrakcji. To już trzecia edycja imprezy, która w 2008 roku zgromadziła ponad 600 uczestników. 

Więcej szczegółów: http://www.porytkon.irpg.pl/


Video Games Live jest nietypowym koncertem zawierającym w sobie muzykę z największych video gier wszech czasów. Pomysłodawcami, a także producentami tego niesamowitego wydarzenia są twórcy gier komputerowych i światowej sławy kompozytorzy - Tommy Tallarico i Jack Wall.

Video Games Live jest unikatowym widowiskiem w dziedzinie rozrywki, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują specjalne aranżacje muzyki z tak kultowych gier jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros. Do tego mamy do czynienia z wizualizacjami gier zsynchronizowanymi ze światłem, efektami specjalnymi, tancerzami oraz graczami on-line!

Jak najlepiej opisać Video Games Live?  Video Games Live to połączenie energii rockowego koncertu z siłą i emocjami muzyki granej przez orkiestrę symfoniczną. Połączone z technologią, interaktywnością, oszałamiającymi wizualizacjami i zabawą jaką mogą dostarczyć tylko gry video.
To także pełna synchronizacja muzyki, wizualizacji i interaktywnej zabawy dla publiczności w każdym wieku i bez względu na to czy grają w gry video czy nie.

WYDARZENIE SPECJALNE (LOBBY): 18:00
OTWARCIE DRZWI SALI KONCERTOWEJ: 19.00
AKT 1 VIDEO GAMES LIVE: 20:00
PRZERWA: 21:00
AKT 2 VIDEO GAMES LIVE: 21.20
MEET AND GREET (PO KONCERCIE): 22.30

Uwaga!
W dniu koncertu zapraszamy na wydarzenie specjalne, o godzinie 18.00, poświęcone grom komputerowym, podczas którego goście na kilkudziesięciu stanowiskach mogą rywalizować w poszczególnych grach. Zwycięzcy stworzą wizualizacje na żywo podczas wieczornego koncertu. 
Ponadto zapraszamy na spotkania z najlepszymi twórcami oraz kompozytorami muzyki do gier video. W programie także konkurs na najlepszy kostium przedstawiający ulubionego bohatera z gier oraz stanowiska i sklepy najważniejszych producentów gier komputerowych na świecie.