Lenovo wkracza do niszy zarezerwowanej przez kultowy model Apple iMac. Azjatycki "brand" tworzy komputer all-in-one, w którym ekran jest zintegrowany z płytą główną, złączami i napędem optycznym.


Całość prezentuje się ciekawie. Atrakcyjny design, ergonomia i funkcjonalność zaskakują od początku użytkowania. Uruchomienie całości okazuje się intuicyjne, trwając kilka minut. To komputer, którego ekran ma charakter dotykowy, co tworzy nowy wymiar domowej rozrywki.

Specyfikacja:

Lenovo ThinkCentre E93Z to komputer zintegrowany w jednej obudowie, z monitorem. Modny komputer wyposażono w procesor Intel Core i7 4770S, o taktowaniu 3,1 Ghz. Seria procesorów sygnowanych literą S, oferuje kompromis pomiędzy wydajnością, a energooszczędnością.

Rozczarowaniem okazuje się zbyt mała ilość pamięci RAM. 4 GB to zdecydowanie zbyt mało. Pamięć można rozbudować do 16 GB.

ThinkCentre to dwie karty graficzne. Intel 4600 HD zintegrowana z procesorem i Nvidia GeForce 720A z 1 GB pamięci RAM na pokładzie. Do tego zintegrowana karta dźwiękowa i nagrywarka Blu-Ray / DVD.

Łączność gwarantuje karta Wi-Fi, karta sieciowa Ethernet i Bluetooth w standardzie 4.0.

Konwencjonalny dysk twardy o pojemności 1 TB to w dobie dominacji SSD, archaiczne rozwiązanie.

ThinkCentre działa pod kontrolą przestarzałego systemu Windows 7, który do 29 lipca można aktualizować do Windows 10. To niezbędne, aby cieszyć się z pełni możliwości oferowanych przez komputer wyposażony w dotykowy ekran.

Ekran:

Lenovo wyposażyło komputer w dotykowy ekran o przekątnej 21,5 cala. Odwzorowanie barw i rozdzielczość Full HD 1920x1080 pikseli spełniają współczesne standardy. Aby cieszyć się funkcjonalnością interaktywnego, dotykowego wyświetlacza należy zainstalować system Windows 10.

Pewne problemy z percepcją obrazu sprawia błyszcząca matryca. Przy dużym natężeniu światła występuje zjawisko refleksów.

Nad ekranem znajduje się kamera 2 MPX o jakości 1080 HD. W łatwy sposób zasłonimy jej obiektyw.

Obudowa, wyposażenie:

Designerski komputer all-in-one, wykonano z porządnie spasowanych tworzyw sztucznych. Całość to sprytny stojak nazwany "UltraFlex" i zintegrowany z monitorem komputer ThinkCentre.

Możliwość regulacji położenia ekranu jest znakomita. Dowolnie dopasujemy wysokość i nachylenie ThinkCentre. To spory atut testowanego przez trendu.pl urządzenia. Waga komputera to 7,6 kg.

Złącza:

tył:

-gniazdo zasilania

-gniazdo Ethernet

-cztery porty USB 2.0

-dwa gniazda HDMI (wejścia i wyjścia)

lewa strona:

-gniazdo kart pamięci SD

-dwa porty USB 3.0

-gniazdo słuchawkowe

prawa strona:

-włącznik zasilania

-przyciski regulacji głośności

-napęd optyczny

W monitor wbudowano 3 Watowe głośniki o zadowalających parametrach.

Funkcjonalność:

Komputer jest optymalny dla zastosowań biurowych czy jako domowe centrum rozrywki. Producent powinien zdecydować się na zwiększenie pamięci. 4 GB RAM to stanowczo zbyt mało.

Filmy odtwarzane są płynnie, muzyką delektujemy się bez żadnych zakłóceń czy opóźnień. Pomimo obecności dwóch kart graficznych ThinkCentre nie ma charakteru "gamingowego". Zagramy jedynie w proste, mało wymagające gry.

Podsumowanie:

Komputer o sporym potencjale. Doskonały design, sprytny uchwyt UltraFlex i dotykowy ekran czynią ThinkCentre sensowną opcją na domowe centrum rozrywki. Lenovo powinno wyposażyć model w większą ilość pamięci, szybszy dysk SSD i kartę graficzną, która umożliwi granie w nowe tytuły.

Cena na poziomie 5500 PLN nie zapowiada sukcesu rynkowego. Za te pieniądze kupimy mocny laptop gamingowy.

Wady:

-mała ilość pamięci RAM

-niefortunnie miejsce na napęd optyczny

-przeciętna grafika.

-błyszcząca matryca.

-archaiczny dysk twardy

Zalety:

-dotykowy ekran

-wydajny procesor Core i7.

-duża ilość złącz

-funkcjonalny stojak

-design i ergonomia (jeden przewód zasilający)