Prezentujemy recenzję gry, która bije rekordy popularności. Tytuł jest wciąż rozwijany i aktualizowany. Za produkcję odpowiada rosyjskie studio Gaijn Entertaiment. To kultowy War Thunder. Symulację ściągamy z sieci Internet. Wsparcie dla dewelopera i możliwość zakupu konta premium czy rozmaitych dodatków możliwa jest dzięki mikropłatnościom.

W ten sposób zaopatrzymy się w dodatkowe czołgi czy samoloty. Produkcja oferuje pięć poziomów. Wybieramy spośród czterech walczących narodów. To Japończycy, Amerykanie, Brytyjczycy i Sowieci.

Poziom realizmu zapiera dech w piersiach. Punkty otrzymujemy za wykonane misje i walkę. W rozgrywce zasiadamy za sterami samolotu, czołgu lub działa samobieżnego.

Twórcy zapowiadają, że w przyszłości pojawią się statki marynarki wojennej. Póki co występują one jedynie jako cele dla samolotów.

War Thunder to kilka trybów gry. Możemy wybrać klasyczną zrecznościówkę lub symulację bitwy, w której zachowane są rzeczywiste parametry samolotu czy czołgu. W tej opcji korkociąg czy nagły manewr może spowodować utratę skrzydeł czy ograniczenie ilości amunicji lub paliwa.

Gra jest osadzona w realiach historycznych, które rozgrywają się od międzywojnia do lat sześćdziesiątych XX wieku. Każdy pojazd posiada "battle rating". Ten współczynnik wynika ze zdobytych punktów, doświadczenia i badań.

Imponują perfekcyjnie odwzorowane mapy, których ilość zwiększa się wraz z aktualizacjami gry. Każda nowa wersja to również dodatkowe samoloty i czołgi.

Niedoświadczeni gracze korzystają z samouczka. W sferze technologii gry i walorów audiowizualnych to najbardziej dopracowana gra w swojej kategorii.

Wybierając wariant grafiki filmowej przenosimy się do rzeczywistości rodem z Hollywood. Gra jest dostępna na PC i Playstation 4. Pozycja obowiązkowa i jedna z najlepszych gier współczesnego świata. Totalna rekomendacja trendu.pl.