Prezentujemy trzecią część serii cRPG opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Gra została wyprodukowana przez studio CD Projekt RED. Tak jak w poprzednich dwóch częściach cyklu, wcielamy się w postać Wiedźmina.
Fabuła składa się z kilku wątków. Wśród nich znajdują się poszukiwanie utraconej miłości Geralta czy inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy.
Spróbujemy ponadto powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący Wiedźmina w pierwszej i momentami w drugiej części przygód kultowego bohatera.
Główne zadania wyróżnia filmowa jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń i imponującymi scenami dodatkowymi.
Co ciekawe, producent przewidział możliwość porzucenia pewnych wątków. W tym trybie spotkają nas przykre konsekwencje. Poza głównymi misjami korzystamy z licznych zadań, które składają się na ponad sto godzin dobrej zabawy. Wydawcy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód eksplorujemy jaskinie, zwiedzamy prastare ruiny i tętniące życiem wioski.
Dodatkowo polujemy na stwory, czerpiąc z tego procederu zysk i otrzymując nagrody specjalne.
Każdy z imponujących światów trzeciej części gry Wiedźmin to dodatkowe mini gry (np. zawody w rzucaniu nożami). Te rozgrywki wiążą się ze specjalnymi nagrodami, choć ich ukończenie nie jest wymagane dla dalszego rozwoju fabuły oraz pomyślnego zakończenia przygody.
Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin oferuje sporą dawkę swobody odgrywania postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie licznych wyborów.
Wirtualny świat jest skonstruowany w niezwykle dynamiczny i realistyczny sposób. Dynamika gry może sprawić, że zagrożona przez ataki bandytów wioska kompletnie się wyludni.
Najnowszy Wiedźmin to świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w The Witcher 2: Assassins of Kings. Nowy silnik REDengine 3 został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co pozwoliło uniknąć irytującego ekranu wczytywania.
Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 30-40 minut. Dostępna jest opcja natychmiastowej podróży do miejsc wcześniej odwiedzonych. Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji.

Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło starć z bossami. Mocno przebudowano system znaków. Każdy z pięciu ma podstawowy poziom, a wraz z rozwojem Geralta odblokujemy drugi stopień. Przykładowo, ulepszone Igni wywoła eksplozję ognia, która otoczy bohatera. Z kolei drugi poziom Ydren zamiast pułapki na jednego potwora stworzy duże pole, które spowolni wszystkich przebywających w nim nieprzyjaciół. Podczas starć wykorzystujemy otoczenie. Dla przykładu możemy telekinetycznie uderzyć w ul os, które zaatakują wrogów. Gdy zwrócą się w naszą stronę spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych stron. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do otrzymania w inny sposób składniki, które służą do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwolą ponadto Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka umiejętności, które zapewnia dostęp do nowych mocy. Gracze mogą rozwijać umiejętności związane z szermierką i alchemią.

Gra jest dostępna na platformy PC, XBOX ONE, PLAYSTATION 4, Wydatek To od 120 do 280 PLN w zależności od platformy sprzętowej. Totalna rekomendacja trendu.pl. Gra to jedna z najlepszych wizytówek innowacyjnej, otwartej Polski.