Prezentujemy gorącą recenzję najnowszego systemu operacyjnego Windows 10. Dla firmy Microsoft to ostatnia szansa, aby wygrać rywalizację z konkurencyjnymi platformami, które dominują na rynku innowacyjnych urządzeń mobilnych.

Nowe okienka to próba syntezy tego co najlepsze w Windows 7 i Windows 8. W końcu doczekaliśmy się poprawionego menu start, które odpowiada na preferencje użytkowników popularnych okienek. Irytujące kafle można wyeliminować jednym klikiem. Warto zapoznać się z nową przeglądarką, która zapowiada się interesująco. Sensownym rozwiązaniem zaczerpniętym z systemu Android jest możliwość przełączania między aplikacjami.

Najnowszy Windows łączy świat tradycyjnych komputerów i urządzeń mobilnych. Gry prezentują się bardziej okazale dzięki nowemu DirectX 12. Posiadacze konsoli xBox One mogą korzystać ze streamingu obrazu i grać z dowolnego miejsca.

Kolejna nowość to Cortana. To osobista asystentka, która wspiera nas w procesie wdrażania się w system. Nowy Windows dostosuje się do ekranu urządzenia na którym jest uruchomiony. Czy to rewolucja na miarę propozycji konkurencji ? Czy Microsoft wróci do okresu swojej świetności ?

Jeszcze dzisiaj zaprezentujemy pogłębiony test nowych okienek. Póki co zachęcamy do zapoznania się z video umieszczonym poniżej.

Video: