Intrygujący minimalizm - tak zapowiada swój najnowszy telefon LG i włoski dom mody Prada. To stylowe urządzenie wyróżniają łagodna, płynna linia i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Prada od LG nie posiada tradycyjnej klawiatury, a jej funkcję pełni zaawansowany ekran dotykowy. Teraz ten telefon dostępny jest także w Polsce.

Najnowsza propozycja stylistów LG i Prady przyciąga wzrok swoim niezwykłym wzornictwem. Elegancji i szyku dodaje aksamitna czerń obudowy o opływowych, prostych kształtach.
Gdy urządzenie nie jest aktywne, ekran wygasza się i zasnuwa aksamitną czernią, wzmacniającą pozytywne doznania estetyczne.

Prada od LG to niezwykłe urządzenie nie tylko pod względem stylistyki. Niepowtarzalności dodaje jej dotykowy ekran eliminujący znaną z tradycyjnych telefonów klawiaturę. Szeroki, czytelny wyświetlacz LCD intryguje, zachęcając do wygodnego korzystania z multimedialnych funkcji urządzenia. Wśród nich znajdziemy aparat o matrycy 2 megapikseli z obiektywem certyfikowanym przez Schneider-Kreuznach, wiodącego producenta zaawansowanych systemów optycznych. Dodatkowo, telefon Prada od LG wyposażony jest w odtwarzacz wideo i przeglądarkę dokumentów.

Ten niezwykle cienki telefon (jedynie 12mm) skrywa w sobie szereg multimedialnych funkcji, w tym odtwarzacz MP3. Ponadto, posiada opcję tzw. multitaskingu, co oznacza, że można jednocześnie np. słuchać muzyki i pisać wiadomości. Slot zewnętrznej pamięci pozwala użytkownikowi na jej powiększenie i zapamiętanie dużej ilości plików muzycznych, klipów wideo, zdjęć i obrazów.

„Jesteśmy bardzo dumni z efektów naszej współpracy”, mówi Dr. Scott Ahn, prezes i CEO LG Electronics Mobile Communications Company. „Dwie firmy bardzo blisko ze sobą współpracowały, co zaowocowało powstaniem jednego z najpiękniejszych telefonów komórkowych na świecie“. Podobne zdanie ma Patrizio Bertelli - prezes i dyrektor generalny Prady. „Współpraca z LG to dla nas prawdziwym przełom. Jest to pierwszy projekt, który realizujemy wspólnie z producentem telefonów komórkowych. Miuccia i ja pracowaliśmy z LG nad tym, by nadać temu telefonowi niepowtarzalny, silny charakter i unikalny styl. Nasza firma, podobnie jak LG, znana jest z dbałości o szczegóły. Obydwie marki wyróżnia również bezkompromisowe podejście do jakości wytwarzanych produktów i dbałość o każdy detal. Cechy te znajdujemy w nowym telefonie” –powiedział Bertelli podczas wizyty w głównej siedzibie LG w Seulu.

Telefon Prada od LG jest dostępny w Polsce od końca sierpnia 2007 r. w wybranych salonach operatorów.
Jego cena w wolnej sprzedaży (bez simlocka) to 2099 PLN brutto.