Microsoft skutecznie rywalizuje z Sony o prymat na rynku konsol. Nintendo zdaje się pozostawać jedynie liderem wąskiej niszy. Rywalizacja toczy się między konsolami XBOX i Playstation.


XBOX zdaje się dominować i przejmować rynek. Kolejnym potwierdzeniem tego faktu jest prezentacja nowej konsoli, XBOX ONE.


To konsola, którą wyróżnia innowacyjny design. Zwróćmy uwagę na przeprojektowaną powłokę, nowy kontroler Kinect czy zupełnie nowy pad służący do grania.


Konsola oferuje nowe doznania i jeszcze większą interaktywność niż poprzednie wersje.


Wzornictwo urządzenia jest rewolucyjne. Całość prezentuje się znakomicie i spełnia standardy współczesnego designu. Znakomita gra między ostrymi kątami i miękkimi liniami. Do tego wyrafinowana, czarna obudowa. Konsola staje się designerskim elementem uzupełniającym wystrój naszych mieszkań.


Wewnątrz znajdziemy ośmiordzeniowy procesor AMD, 8 GB pamięci RAM i odtwarzacz Blu-Ray. Do tego USB 3.0, 500 GB twardy dysk i przeprojektowana architektura systemu.

Całość zapewnia wielozadaniowość i niezwykłą moc obliczeniową, która umożliwi powstanie gier o zupełnie nowej jakości.

Microsoft rozwinął również system Kinect. Jest on jeszcze dokładniejszy i zapewnia większą radość z grania.

Kamera o wysokiej rozdzielczości zintegrowana ze Skype pozwala odczytać bicie serca gracza i rozpoznawać jeszcze więcej ruchów, w tym obroty obydwu rąk równocześnie. Konsola i kontrolery są bardziej ergonomiczne, pozwalając na grę pozbawioną kontuzji nadgarstków. Konsola dzięki technologii Microsoft będzie miała rozwinięte możliwości pracy w chmurze, co uczyni ją bardziej interaktywną i społecznościową. Nowe gry mają oferować zupełnie nowe możliwości związane z trybem Multiplayer. Zdaniem redakcji Trendu.pl to ewolucja w dobrym kierunku. Czekaliśmy jednak na rewolucję.