Zegarek Binarny jest raczej niemożliwy do użycia oprócz znających kod binarny mózgowców. Ten zagarek nie ma pokazywać godziny, a jedynie manifestować fakt, że jesteśmy na tyle wyluzowani by nie potrzebować zegarka. Posiadając go mówisz światu: "Jestem tak absolutnie modny że nie umiem odczytać czasu na tym czymś" albo: "Jestem tak wyluzowany że nie muszę wiedzieć która jest godzina, ale te światełka są super, nie?"

Zgodnie ze starym dowcipem - "Jest tylko 10 typów ludzi na świecie - Ci którzy rozumieją kod binarny i ci którzy go nie pojmują", ale nie chodzi o to czy jesteś zerem czy jedynką - nasz zegarek przeznaczony jest dla wszystkich.

Kwadratowy zegarek binarny Oto jak działa: Na tarczy znajdują się dwa rządki diod LED. Górny rządek pokazuje 4 światła z odpowiadającymi im cyframi i jest odpowiednikiem wskazówki pokazującej godziny. Dolny rządek określa minuty. Dekodowanie jest proste: dodaj numery przy górnych diodach by odczytać godziny i w dolnych by odczytać minuty. Czas zostaje wyświetlony przez 5 sekund po naciśnięciu odpowiedniego przycisku - ale naszym zdaniem to nie wystarcza by wyliczyć która jest godzina, nawet jeśli jesteś dużo bardziej inteligentny niż my.

W zestawie jest skórzany pasek, Zegarek wykonany został z solidnej stali nierdzewnej i jest wodoodporny do głębokości ok. 13,5 metra - na wypadek gdybyś chciał się pochwalić swoim binarnym cackiem jakiemuś halibutowi.