Po miesiącach spekulacji i rosnących oczekiwań, wreszcie możemy oglądać owoc wynikły z współpracy komputerowego giganta ASUS z Google – Zenwatch. Smartwatch swoją premierę miał na wrześniowych targach IFA 2014 w Berlinie.
Gadżet skrywa w sobie potężną ilość funkcji. Podstawową zaletą urządzenia jest płynny multitasking. Wgrany w smartwatch’u najnowszy system android 4.3 daje pole do płynnego poruszania się między inteligentnymi funkcjami. Zegarek umożliwia  m.in. wyciszanie i blokowanie, odnajdywanie sparowanego telefonu, robienie notatek i prowadzenie kalendarza.

Idąc z nurtem mody na uprawianie sportu, ASUS proponuje swoim użytkownikom szereg aplikacji związanych ze zdrowym trybem życia – liczących kalorie i kroki, monitorujących pracę serca, pilnujących wagi i treningów, mierzących poziom naszego odprężenia itp. Urządzenie współpracuje z smartphonami z wgranym systemem 4.3 lub wyższym.
Projektanci zadbali również o estetyczną stronę Zenwatch’a. Zegarek na miękkim skórzanym pasku prezentuje się wyjątkowo elegancko. Duży 1,63-calowy wyświetlacz wykonany ze szkła Gorilla Glass jest czytelny i przejrzysty. Przesunięciem palca możemy wygasić urządzenie i zmienić je w elegancki „analogowy” zegarek.