Cóż takiego ma w sobie Kim Kardashian, że zasłużyła sobie na taką sławę? Wygląd ładny, ale nie zachwycający, inteligencja wrodzona, może według niektórych głęboko ukryta, ale spryt i talent medialny niezaprzeczalnie na najwyższym poziomie. Idealnie wykorzystała swój moment w mediach do budowy wspólnie z siostrami imperium Kardashianek. Mogą się pochwalić własną linią odzieży, kosmetyków, perfum, niedługo zaskoczą nas kolejnymi produktami sygnowanymi popularnym nazwiskiem. Jeżeli nawet nie wiesz, kim jest Kim Kardashian, to na pewno wiesz, że jest bardzo sławna, a z jakiego powodu, to już szczegół. Niektórzy twierdzą, że to wszystko, co musisz wiedzieć o celebrytce, reszta to milczenie, a właściwie marketing.

Fenomen Kim jest zaskakujący. Ma 25 milionów fanów na Twitterze, jedynie o milion mniej niż Oprah Winfrey, zaś o 5 milionów więcej niż popularny kanał CNN Breaking News. Konto na Instagramie Kim jest trzecim najbardziej popularnym na tej witrynie. Tabloidy bombardują nas informacjami o związkach Kim, jej stanie błogosławionym, porodzie, macierzyństwie itp. itd.

Kim Kardashian jest postrzegana różnie. Niektórzy starają się pominąć jej obecność w medialnym świecie, inni bezkrytycznie chłoną wszelkie newsy i naśladują jej styl. Bez wątpienia należy jednak uznać, że Kim stała się ikoną pop kultury, jej późnego stadium z niezliczonymi bolączkami właściwymi dla kapitalistycznej społeczności międzynarodowej. W Kim odnajdziemy narcyzm, oportunizm, niekontrolowany konsumpcjonizm, ale także ambicję i swoistą naiwność. Pod całym tym blichtrem, sławą i bogactwem kryje się jednak kobieta z krwi i kości, której ciało jest przedmiotem zainteresowania i spekulacji wielu osób.

Social media stworzyły nowy rodzaj popularności, a Kardashian stała się jego wzorcem. W przeciwieństwie do celebrytek w starym stylu, jak chociażby Britney Spears, nie została nigdy przyłapana publicznie w niedwuznacznych sytuacjach czy kompromitujących scenach. Zawsze wygląda niesamowicie dobrze i to chyba jest sposób Kim na bycie gwiazdą reality. Jej show poza tym jest niesamowicie spójne i konsekwentne, nieważne czy mówi o leczeniu zaparcia, czy też jedzeniu ulubionych wafli. Uwielbia dzielić swój świat z innymi ludźmi i jest zawsze dobrze przygotowana, umalowana i chętna do bycia w centrum zainteresowania.

W magazynie Paper ukazał się wywiad z Kim Kardashian, który przeprowadziła Amanda Fortini. Tym razem jednak nikt nie zadawał pytania, co celebrytka ma na sobie. Zdjęcia, które wykonał Jean Paul Goude, odkrywają całą Kim. Nie rozumiem, dlaczego wzbudziły one aż taką dyskusję w mediach, czy wszystkie części jej ciała są naturalne. Kim wygląda na nich pięknie i zabawnie, może trochę przerysowanie. Na pewno niejedna pani mogłaby jej pozazdrościć takiej pupy. Przy całym tym zamieszaniu i robieniu afery z okazałości pupy Kardashian, celebrytka po raz kolejny udowodniła, że wie, jak manipulować opinią publiczną i wodzić za nos media.