Amerykańska wokalistka, autorka piosenek, producentka, tancerka, aktorka, a ostatnimi czasy także projektantka – Beyonce Knowles  została jednomyślnie okrzyknięta przez magazyn Billboard kobietą roku. W uzasadnieniu swojego wyboru dyrektor wydawniczy Bill Werde powiedział: „Beyonce to nie tylko multiplatynowa artystka, ale też multiutalentowana kobieta będąca ucieleśnieniem doskonałości. Ona nie tylko piosenkami i tańcem wpływa na popkulturę, ale swoim wyjątkowym stylem bycia i zmysłem biznesowym inspiruje kobiety na całym świecie”. Trudno się z tego rodzaju opinią nie zgodzić.

Beyonce urodzona w 1981 roku w Houston, już w wieku 7 lat zaczęła śpiewać w chórze kościelnym. Ponadto, brała także udział w różnego rodzaju konkursach muzycznych. Jednakże jej prawdziwa kariera wokalna nabrała tempa dopiero z chwilą założenia zespołu „Destiny’s Child”, w którym to występowała ze swoją kuzynką Kelly Rowland, a także Latavią Roberson i Letoyą Luckett. Menadżerem zespołu został ojciec artystki – Matthews Knowles.
Wraz z postępującą karierą muzyczno-aktorską Beyonce zmieniała się również ona sama. Z nieśmiałej dziewczyny przeistoczyła się w stuprocentową kobietę, a także demona seksu na scenie. Gdy w 1997 roku grupa „Destiny’s Child” została dostrzeżona, Beyonce już od samego początku wybiła się ponad szereg i to zarówno ze względu na jej niezwykłą urodę, jak i też rewelacyjny, barwny głos. Po jakimś czasie z grupy odeszły Latavia i Letoya, a na ich miejsce przyjęto jedną tylko członkinię – Michelle Williams. Prawdziwym hitem stała się wówczas piosenka z trzeciej płyty zespołu – „Independent Women”. Natomiast po ukazaniu się czwartej płyty zatytułowanej „Destiny Fullfilled” dziewczyny podjęły decyzję o rozpoczęciu karier solowych.

Od tego momentu wizerunek sceniczny Beyonce nieustannie rósł w siłę, a każda kolejna płyta była wisienką na torcie. 24 czerwca 2003 ukazał się jej debiutancki album solowy „Dangereously in Love”. To właśnie wówczas artystka związała się na poważnie ze znanym raperem Jayem-Z. W 2006 roku z kolei zainspirowana musicalem filmowym, w którym zagrała jedną z głównych ról nagrała kolejny album solowy o nazwie „B’Day”. Od tego czasu świadomość artystyczna piosenkarki stawała się jeszcze bardziej wysmakowana, a jej znakomite utwory przez długi, długi czas pozostawały na pierwszych miejscach światowych list przebojów. Ostatni wydany krążek Beyonce, inspirowany twórczością Tiny Turner nosi tytuł „I Am… Sasha Fierce” i składa się z dwóch płyt o całkowicie odmiennej aranżacji muzycznej – pierwszej: lirycznej lub wręcz melancholijnej i drugiej: seksownej oraz drapieżnej.

Beyonce przez cały czas trwania swojej kariery artystycznej trzyma się konsekwentnie wytyczonego celu, a także udowadnia całemu światu, że to właśnie ona, a nie ktokolwiek inny, jest w obecnych czasach królową muzyki r&b! Po raz kolejny dowiodła tego na rozdaniu MTV European Music Awards w Berlinie. Życzymy, aby jej dobra passa trwała jak najdłużej…