Claudia Schiffer to jedna z najsłynniejszych modelek w ostatnich kilkunastu latach. Niemka od początku swojej kariery w latach 90-tych dostała pseudonim od Karla Lagerfelda „nowa Bardot”. Trzeba przyznać, że Panie są do siebie bardzo podobne. Niedbale upięte włosy lub rozpuszczone z grzywką po boku, mocno podkreślone oczy, blada cera i czerwone usta to cechy charakterystyczne Brigitte Bardot, którą od lat naśladuje miliony dziewczyn na całym świecie. Claudia i Brigitte są do siebie niezwykle podobne.
Nieraz były porównywane do siebie. Supermodelka chętnie wypowiada się na temat jej podobieństwa do Brigitte Bardot w najnowszej kampanii jeansów guess.
Aktorka wycofała się z filmu w 1974 na dzień przed swoimi 40 urodzinami i zajęła się prawami zwierząt. Jak sama przyznała, „Gdy byłam młoda i piękna zajmowałam się mężczyznami, teraz gdy jestem stara i brzydka opiekuję się zwierzętami. Przez 40 lat musiałam wyglądać pięknie, teraz po swojej karierze codziennie wygląda brzydko i to ją cieszy.”
BB odkąd rzuciła świat filmowy, sporo przytyła co nie tylko odbiło się na jej wyglądzie, ale stylu życia. Zrezygnowała z obcisłych, krótkich szortów, a woli ubrać długie, duże suknie. Czy taki wygląd grozi również Claudi Schiffer? Modelka coraz częściej zakłada to, w czym czuje się swobodnie i komfortowo. W poniedziałek pojawiła się w Londynie w luźnej sukience w kwiaty.
Myślicie że Claudia skończy jak Bardot?