Diane Kruger jest mistrzynią wykorzystywania okazji, by dobrze wyglądać. Czasami sprawia wrażenie zbyt odważnej, innym razem prezentuje konserwatywne podejście i doskonały gust. Idealnie do sytuacji Diane wypadła podczas odbierania odznaczenia w Ministerstwie Kultury w Paryżu.

38-letnia niemiecka aktorka i modelka zyskała szacunek branży modowej dzięki konsekwentnemu kroczeniu po czerwonym dywanie we własnych stylizacjach, bez pomocy jakiegokolwiek stylisty. Myślę jednak, że francuski Order Sztuki i Literatury należał się jej za dotychczasowy dorobek aktorski.

Diane Kruger podczas uroczystości wystąpiła w kolekcji Chanel haute couture z 2007 roku. Ubranie nie straciło jednak swojego uroku, a aktorka wyglądała w nim świeżo i elegancko. Błyszczące, starannie ułożone loki, muśnięte różową pomadką usta i lekko podkreślone oczy uzupełniały perfect look. Dobrym rozwiązaniem było też ograniczenie przez Diane biżuterii do minimum, ponieważ uwagę wszystkich przykuwał charakterystyczny medal wpięty w klapę. Gratulujemy.